Mary Kay získala
ocenenie Superbrands!

viac informácií

Česky


Mary Kay Ash. One of the greatest female entrepreneurs in American history.


Príbeh Mary Kay:

Múzeum Mary Kay sa nachádza vo vzletnej sklenenej hale budovy svetového ústredia spoločnosti Mary Kay. Časť múzea je venovaná minulosti, expozície ďalších sál vzdávajú hold a zoznamujú návštevníkov so životom jednej z najobdivovanejších amerických podnikateliek, pani Mary Kay Ash.Úspechy Mary Kay Ash:

Mary Kay ako dynamická rečníčka, motivujúca žena a podnikateľka, bola za svoje úspechy odmenená radom cien a pôct. Patria k nim:
 • Vysielanie programu "Mary Kay" v televíznych sieťach A&E v rámci cyklu Biography® v roku 2007.
 • V roku 2004 bola fakultou PBS a Wharton School of Business menovaná jednou z 25 najvplyvnejších podnikateľov za posledných 25 rokov.
 • V roku 2003 bola na Baylor University menovaná Najväčšou americkou podnikateľkou v histórii.
 • V roku 2002 sa stala laureátkou Dallas Business Hall of Fame za celoživotné úspechy, ako i za inšpirujúce podnikanie a vodcovskú rolu v spoločnosti, priemyslové vízie, za zavedenie systému podnikateľských služieb a za vzor občianskeho postavenia v spoločnosti.
 • V roku 2002 získala cenu National Conference on Medical Care a Domestic Violence Community Service, teraz nazývanú Cena Mary Kay Ash.
 • Najvýraznejšia žena v podnikaní 20. storočia podľa televízie Lifetime Television v roku 1999.
 • Texaská žena storočia v roku 1999 podľa podnikateľskej Texas Women's Chamber of Commerce.
 • Uvedenie do dvorany slávy National Business Hall of Fame v roku 1996, časopis Fortune.
 • Cena Pathfinder Award v roku 1995, udelená združením National Association of Women Business Owners.
 • Cena Business Leader of the '90s Award, udelená združením Association of Women Business Owners.
 • Cena Circle of Honor Award v roku 1989 a cena Living Legend Award v roku 1992, udelená nadáciou Direct Selling Education Foundation.
 • Uvedenie do dvorany slávy First Annual National Sales Hall of Fame v roku 1989 združením Sales and Marketing Executives z New Yorku.
 • Jedna z "25 najvplyvnejších Američaniek" v roku 1985 podľa publikácie "The World Almanac and Book of Facts".
 • Cena Horatio Alger Distinguished American Citizen v roku 1978, cena sa udeľuje významným Američanom, ktorí i napriek nepriazni osudu dosiahli úspech.Mary Kay Ash

Očarujúca. Oduševnená. Jedinečný príbeh úspechu. V priebehu mnohých rokov sa objavil celý rad úspešných podnikateľov, avšak žiadny z nich nebol natoľko jedinečný, ako Mary Kay Ash, zakladateľka spoločnosti Mary Kay Inc. Jej úspechy nezabudnuteľným spôsobom ovplyvnili podnikanie v USA a otvorili dvere ženám na celom svete k vlastnému úspechu.

"Zvládnete to!"

Tieto slová vyjadrujú charakter Mary Kay Ash a jej spoločnosti. Je to charakter, ktorý sa formoval v priebehu jej detstva, ktoré prežila v Hot Wells v Texase. Keď už ako dieťa stála pred novými a zložitými úlohami, mamička ju povzbudzovala slovami: "To zvládneš, Mary Kay, to zvládneš." A Mary Kay Ash si osvojila nielen tento podnecujúci charakter, ale vdýchla ho taktiež svojej pozoruhodnej spoločnosti, ktorá by mohla inšpirovať i milióny ľudí budúcich generácií.

História spoločnosti sa datuje od chvíle, kedy sa Mary Kay Ash dostala do situácie, ktorú poznajú i mnohé iné ženy. Po 25 rokoch práce v priamom predaji Mary Kay Ash odstúpila zo svojej pozície celoštátnej riaditeľky pre vzdelávanie, pretože na pozíciu jej nadriadeného, s dvojnásobným platom, bol povýšený muž, ktorého kedysi sama zaúčala. Zareagovala neskutočne. Predovšetkým začala písať knihu, ktorá by pomohla ženám dobyť si príležitosti, ktoré im boli odopierané. Zakrátko však zistila, že vytvorila plán, s ktorým by sa mohlo uskutočniť oveľa viac, ako pôvodne zamýšľala. Vybudovala základy nových možností pre ženy, ktoré môžu rozvíjať svoj talent a dosahovať neobmedzené úspechy.

"Vysnívala som si spoločnosť, v ktorej môže byť každá žena natoľko úspešná, ako len sama bude chcieť. Jej dvere by boli naširoko otvorené príležitostiam pre ženy, ktoré sú ochotné niesť zodpovednosť a ktoré majú odvahu snívať."

A tak v roku 1963 na základe svojich predchádzajúcich skúseností dala Mary Kay Ash dohromady svoj plán a 5000 dolárovú úsporu a s pomocou svojho 20ročného syna Richarda vytvorila spoločnosť Beauty Mary Kay. Bola to prvá spoločnosť, ktorej cieľom bolo skrášľovanie života žien. Nebola založená na konkurenčnom základe, ale na základe zlatého pravidla - pravidla pochvaly za úspech - ako i na základe princípu viery na prvom mieste, rodiny na druhom a kariéry na treťom mieste. Mary Kay Ash často hovorila, že to bola spoločnosť "so srdcom".

"Úspech [spoločnosti Mary Kay Inc.] tkvie v niečom omnoho hlbšom, ako sú doláre, centy, budovy či majetok. Skutočný úspech našej spoločnosti sa pre mňa meria životmi, ktoré boli spoločnosťou ovplyvnené a do ktorých spoločnosť vniesla nádej."

Jej vízia, odvaha a nezlomný charakter neprestávajú ani dnes poskytovať ženám príležitosť k uplatneniu svojho potenciálu a ku zhmotneniu svojich snov. Prostredníctvom 3 000 000 nezávislých kozmetických poradkýň sa spoločnosť Mary Kay hlási k odkazu Mary Kay Ash: ženy dokážu veľké veci, ak sú povzbudzované, motivované a podporované.

Mary Kay Ash a jej spoločnosť pre ženy
 • Mary Kay Ash pracovala po celý svoj život v oblasti priameho predaja. Počas svojho pôsobenia v tejto oblasti dosiahla postavenie riaditeľky národného školenia.
 • Po 25 rokoch praxe odišla do dôchodku, sklamaná jednaním vedenia spoločnosti, v ktorej pracovala, voči svojim zamestnancom, najmä ženám. Najviac ju zasiahla skutočnosť, že namiesto nej bol povýšený jej asistent - muž, ktorého všetko naučila, ktorému odovzdala všetky svoje skúsenosti a vedomosti.
 • Mary Kay sa nedokázala zmieriť s nečinnosťou a nudou, ktorú v spojitosti s dôchodkom očakávala.
 • Na základe svojich skúseností a poznatkov napísala knihu o managemente priameho predaja. V tejto knihe zostavila koncept faktorov, ktoré predstavovali jej "Spoločnosť snov". Spoločnosť, ktorá dáva príležitosť všetkým ženám bez rozdielu veku, vzdelania, skúseností, atď.
 • Za podpory celej rodiny založila v "nešťastný deň" piatok 13. septembra 1963 spoločnosť Kozmetika Mary Kay.
 • S pomocou 9 poradkýň, základným kapitálom 5.000 USD a základnou sadou piatich prípravkov (čistiaci krém, zázračná maska, pleťové tonikum, nočný krém, podkladová báza Day Radiance) začala uskutočňovať svoje sny.
 • Postupom času sa spoločnosť stala jednou z najpredávanejších kozmetických značiek v USA.
 • Mary Kay Ash získala počas svojho života mnoho ocenení. Okrem iných bola ocenená ako jediná žena medzi 20 podnikateľmi uvedenými v knihe Forbesove Príbehy najúspešnejších podnikateľov všetkých dôb (1996).
 • Od roku 1984 sa spoločnosť pravidelne objavuje na rebríčku "100 najvýznamnejších spoločností Spojených štátov".
 • V roku 2001 na Deň vďakyvzdania pani Mary Kay Ash zomrela.

Citáty Mary Kay Ash
 • "Keď som úplne začínala s touto spoločnosťou, chcela som spoločnosť, kde by sa s každým zaobchádzalo spravodlivo, čestne a poctivo. Chcela som byť v spoločnosti, kde sa každý riadi Zlatým pravidlom, pretože to je to najlepšie pravidlo na celom svete. Je to Zlaté pravidlo, podľa ktorého sa správate k druhým tak, ako by ste chceli, aby sa ostatní správali k vám. A verte mi, ak sa týmto pravidlom budete riadiť v osobnom živote i v podnikaní, budete úspešní a pomôžete ostatným k úspechu."
 • "Robíme niečo viac než len predaj kozmetiky; meníme životy žien."
 • "Mierte na Mesiac. To najhoršie, čo sa vám môže stať, je, že pristanete medzi hviezdami!"Mary Kay®, renomovaná svetová značka, ktorá sa zaoberá už 50 rokov dekoratívnou kozmetikou a predovšetkým výrobkami starostlivosti o pleť, je dostupná prostredníctvom nezávislých kozmetických poradkýň Mary Kay®. Môžete si vybrať od maximálne efektívnych prípravkov starostlivosti o pleť, ktoré pomáhajú v boji proti starnutiu, cez moderné líčenie až po ošetrujúcu telovú kozmetiku, a vytvoriť si svoj vlastný systém starostlivosti o krásu, ktorý Vám bude plne vyhovovať. Vaša vlastná nezávislá kozmetická poradkyňa Vám poskytne ten najlepší osobný servis. Alebo sa sama staňte Mary Kay® nezávislou kozmetickou poradkyňou a dosiahnite mimoriadny zárobok predajom produktov Mary Kay®.
Môžete si zorganizovať život tak, ako chcete - pokiaľ hľadáte mimoriadny zárobok, šancu byť sama svojou pani, možnosť pracovať doma alebo šancu tráviť viac času so svojou rodinou a priateľmi - záleží len na Vás, ako obohatíte svoj život. Získate nové zážitky na akciách organizovaných spoločnosťou, ako je Výročná konferencia alebo Konferencia úspechu a úchvatné osobné odmeny od užívania ružovej Škody Octavie, či ružového Mercedesu po priateľstvá s inšpiratívnymi ženami.
 
©2014 Mary Kay Inc.