Aký môžem očakávať budúci zárobok ako nezávislá kozmetická poradkyňa?
Možnosť zárobku v MK je neobmedzená, avšak nie je možné garantovať základnú výšku zárobku. Suma, ktorú si môžete zarobiť ako nezávislá kozmetická poradkyňa závisí na mnohých faktoroch vrátane vašich osobných cieľov a množstva času a úsilia, ktoré ste sa rozhodli do podnikania investovať. Množstvo poradkýň zaisťuje svoje podnikanie na základe čiastočného úväzku so zámerom dosiahnuť finančné ciele v krátkom časovom horizonte - s cieľom zabezpečiť členom rodiny darček, rodinnú dovolenku, deťom školské oblečenie alebo výučbu. Niektoré z poradkýň sa však rozhodli vybudovať vlastné Mary Kay podnikanie, vzdali sa doterajšej práce a venujú sa podnikaniu s Mary Kay na plný úväzok. Čiastka, akú si zarobíte, je čisto na vás. Ako by povedala Mary Kay Ash: "Nastavte si svoje ciele a sledujte ich, kým ich nedosiahnete. Najprv v nich musíte veriť, až potom ich uvidíte. Môžete dosiahnuť všetko, čo si vaša myseľ dokáže predstaviť!
Ktoré z predajných a marketingových postupov mi pomôžu byť úspešnou?
Mary Kay dáva jasne najavo, že nemá rada ctižádostivé a agresívne kosmetické poradkyne. Zatiaľ čo húževnatosť a vytrvalosť sú určite dôležitými vlastnosťami na úspech v ktoromkoľvek podnikaní orientovanom na priamy predaj. Zistili sme, že najúspešnejšia nezávislá kozmetická poradkyňa Mary Kay pojala predaj a budovanie tímu v duchu Zlatého pravidla spolu s vlastným dobrým úsudkom a milou povahou. Neustále pripomíname, že je potrebné vžívať sa pri obchodných rokovaniach a rozhodovaniach do druhej osoby, s ktorou komunikujete a správate sa k nej tak, ako chcete, aby s vami rokovala a správala sa ona k vám. Mary Kay často hovorievala: "Máte moc presviedčiť každého, s kým sa stretnete, preto robte svojimi činmi a slovami dojem a Zlaté pravidlo si zvoľte za svoje životné krédo!”
Príležitosť v Mary Kay: Vďaka čomu vďačíte takému úspechu?

Nezávislé kozmetické poradkyně  hovoria o tom, že žijú ako vo sne. Pýtate sa, jako je to možné dosiahnuť? Možno ste už počuli, ako sa rozprávali o flexibilite v podnikaní Mary Kay a ako im práve podnikanie s Mary Kay umožnilo kvalitne tráviť čas s ich rodinami. S časom nakladajú, ako samy uznajú za vhodné. Rozbehnutá kariéra a peňažné zárobky im dovoľujú vzdať sa doterajšie práce. Ako je možné toto všetko dosiahnuť? Pozor: Tieto ženy pracovali veľmi tvrdo, aby sa dostali tam, kde sú dnes. Jednoducho ide o väčšiu flexibilitu, ktorá vytvára v Mary Kay ďaleko lepšie príležitosti v porovnaní s typickým zamestnaním v bežnom podniku.

Mary Kay Ash bola známa ako jedna z najtvrdšie pracujúcich ľudí, ktoré ste kedy mohli stretnúť. Ako zakladateľka niečoho, čo sama nazývala "klub piatej hodiny rannej", nezačínala svoj deň neskôr ako v päť ráno. Obetovala hodinu alebo dve spánku, aby naštartovala svoj deň. Mnoho nezávislých kozmetických poradkýň ide rovnakou cestou a pripája sa k tomuto klubu, ľahko tak ráno zvládnu všetko potrebné skôr, ako vypravia svoje deti do školy. Na druhú stranu, spánok pre vás môže byť príliš drahocenný a radšej smerujete väčšinu svojich povinností do tej druhej polovice dňa. Alebo by ste si radšej naplánovali meetingy podľa aktivít svojich detí a organizovali kozmetická poradenstva, kým sú v škole? Alebo snáď uprednostňujete prácu cez víkendy? Možnosti v podnikaní s Mary Kay sú neobmedzené.

Ako nezávislá kozmetická poradkyňa Mary Kay ste svojím vlastným pánom, každý deň si sama rozhodnete, kedy začnete pracovať a kedy skončíte. Sama si plánujete svoj rozvrh a tempo, akým sa budete krôčik po krôčiku šplhať k úspechu. Ak sú vaše ciele iba doplnkom súvisiacim s vaším povolaním na plný úväzok, množstvo hodín venovaných práci Mary Kay bude pravdepodobne pomerne malé. Na druhú stranu, ak si vyberiete a prehodnotíte vaše ciele s tým, že uprednostníte Mary Kay, budete venovať práci ďaleko viac času, aby ste tieto ciele dosiahli. Ide o to, že si sama vyberáte svoj osud.

Vy si stanovujete správny pomer medzi vierou, rodinou a kariérou.

"Niekto raz poveda, práca v Mary Kay je najlepšie platenou ťažkou prácou na svete. Verím, že my všetci máme materiálne potreby a požiadavky, preto si sami určíme, ako nám podnikanie v Mary Kay pomôže tieto potreby zaistiť a uspokojiť!” – Mary Kay Ash

Koľko zásob potrebujem ako nová nez. kozmetická poradkyňa nakúpiť?

Práve ste si zakúpila svoj ​​štartovací kufrík a zaujímalo by vás, koľko zásob by ste si mali na začiatok objednať? Po prvé, je potrebné vedieť, že nakupovanie zásob je individuálne a záleží na okolnostiach - a rozhodne to nie je podmienka k tomu, aby ste mohli začať podnikať s Mary Kay. Majte na pamäti, že je na vás samých, koľko úsilia do podnikania s Mary Kay venujete a potom, vzhľadom k vašej situácii, koľko treba investovať do prípravkov v zásobe, ktoré podporia vaše plánované aktivity.

Možno premýšľate o dôvodoch, ktoré viedli Mary Kay Ash k presvedčeniu, že udržiavanie určitej veľkosti zásob je výhodou. Mary Kay si vždy zakladala na bezchybnom zákazníckom servise, ktorý mohla okamžite poskytnúť svojim zákazníkom, ktorí žiadali jej kozmetické prípravky starostlivosti o pleť.

Vedela, že tak vybuduje silnú zákaznícku základňu verných zákazníkov. Tiež verila, že udržiavanie stáleho určitého množstva zásob podporí nezávislé kozmetické poradkyne k väčšej motivácii a zapáleniu do podnikania s Mary Kay. Môžete si byť istá, že v publikovaných materiáloch, ktoré sú pre vás dostupné, môžete nájsť tipy, ktoré vám pomôžu úspešne predať všetky vaše prípravky, ktoré ste si nakúpili do zásoby. Tiež máte príležitosť opýtať sa iných nezávislých kozmetických poradkýň, rovnako tak aj vašej nez. Sales Director na tipy a rady ohľadom podnikania s Mary Kay.

Niekedy stačí len zmeniť pohľad na vec k tomu, aby ste si vytvorili účinnú stratégiu na rozvoj vášho podnikania. A ak zistíte, že obchodovanie s kozmetikou Mary Kay nie je nič pre vás, môžete byť pokojné, spoločnosť od vás odkúpi nepoužité prípravky (zo sekcie 1) v hodnote 90 percent pôvodných nákladov za predpokladu, že tovar bol zakúpený od spoločnosti maximálne pred rokom (podrobnejšie informácie o odkúpení prípravkov poskytne zákaznícky servis).

Ako často Mary Kay predstavuje nové prípravky? Ovplyvňuje to nejako nezávislé kozmetické poradkyne?

Mary Kay neustále sleduje najnovšie trendy, aby svoju ponuku prípravkov mohla vylepšovať a udržiavala si tak konkurencieschopnosť na trhu. Na inováciami riadenom trhu je zásadné udržať si konkurencieschopnosť prostredníctvom nových prípravkov. Limitované edície dekoratívnej kozmetiky sú uvádzané periodicky v snahe reagovať na trendy aktuálnej sezóny. Naše základné produktové rady sú aktualizované každých 3-5 rokov s cieľom zaviesť posledné inovácie a objavy v oblasti starostlivosti o pleť. Hoci tak nekonáme úplne často, príležitostne aktualizujeme naše balíčky s cieľom zabezpečiť primeranú aktuálnosť. Nezabúdajte, že sa ocitáme v rýchlo sa meniacom kozmetickom odbore. Rovnako ako v automobilovom priemysle, móde, spotrebnej elektronike, je aj v kozmetickom priemysle novinka to, čo útočí a láka zákazníka k značke.

Základom konkurencieschopnosti na našom trhu sú inovácie. Kým zmeny, ktoré prichádza s časom a nie sú mnohokrát príjemné, inovácie našich prípravkov ukázali ochotu ako našej spoločnosti, tak i nezávislých kozmetických poradkýň ponúkať prípravky, ktoré zodpovedajú potrebám zákazníkom.

Čo je pyramídová schéma?

Pyramídové schémy sú ilegálne operácie, pri ktorých výplata za aktivitu účastníka pramení najmä z naberania nových členov, nie z predaja legitímnych prípravkov alebo služieb. V pyramídovej schéme je typické, že spoločnosť vybavenie späť nevykupuje.

Spoločnosti prevádzkujúce takéto podvody nemajú oprávnenie byť členmi Asociácie priameho predaja ("DSA"). Mary Kay a DSA dôrazne podporujú účinnú legislatívu a dodržiavanie nariadenia proti pyramídovej schéme. Mnohé štáty, prijali účinné zákony proti pyramídovej schéme.

Každému, kto zvažuje skúsiť a využiť príležitosť v odbore priameho predaja, odporúčame, aby si zistil, či spoločnosť, o ktorú sa zaujíma, je členom ZPP, ktorej je Mary Kay dlhoročným členom. Členské spoločnosti sa zaväzujú dodržiavať a presadzovať prísny Etický kódex ZPP. Okrem ďalších vecí je v Etickom kódexe ZPP uvedená požiadavka, aby každá členka spoločnosť spätne odkupovala tovar svojich zástupcov za 90 percent pôvodnej čistej predajnej ceny. To je hlavný rozdiel, vďaka ktorému súdni úradníci ľahko rozpoznajú legitímnu spoločnosť zaoberajúcu sa priamym predajom.

Je Mary Kay pyramídovou schémou?

V žiadnom prípade nie. Pyramídové schémy nie sú legálne. Nasledujúce body ohľadom marketingového plánu Mary Kay sú na jej odlíšenie od ilegálnych pyramídových schém obzvlášť dôležité:

 • Existuje jeden veľkoobchodný predaj (spoločnosť - nezávislá kozmetická poradkyňa) a jeden maloobchodný predaj (kozmetická poradkyňa - zákazníčka) prípravkov Mary Kay®. Medzi spoločnosťou a spotrebiteľom nie sú niekoľkonásobní veľkoobchodní predajcovia, cez ktorých prípravky prostredníctvom rôznych zliav prejdú. A tak si všetci, ako nezávislá kozmetická poradkyňa,  tak i nezávislá Sales Director, (Sales Director - tím nezávislých kozmetických poradkýň) kupujú všetky kozmetické prípravky priamo od spoločnosti za tú istú veľkoobchodnú cenu, za ktorú sa potom prípravky predávajú zákazníčkam. Nakúpiť s rovnakou zľavou majú všetci, bez ohľadu na ich postavenie na kariérnom rebríčku nezávislej kozmetickej poradkyne.
 • Každá žena, ktorá bola vybratá ako nezávislá kozmetická poradkyňa, bola vybratá na predaj prípravkov za maloobchodnú cenu. Nezávislá kozmetická poradkyňa nepriberá ostatných ľudí, aby od nej kupovali prípravky. Všetky nezávislé kozmetické poradkyne si teda uvedomujú, že všetky prípravky, ktoré zakúpia, sú určené na maloobchodný predaj koncovým zákazníkom (alebo ich je možné vrátiť na odkúpenie spoločnosti).
 • Každá nezávislá kozmetická poradkyňa Mary Kay začína ako nezávislá kozmetická poradkyňa zakúpením Štartovacieho kufríka. Na zakúpený Štartovací kufrík sa žiadna kompenzácia nevzťahuje. Prípravky a predajné nástroje obsiahnuté v Štartovaciom kufríku slúžia na to, aby sa začínajúca nezávislá kozmetická poradkyňa zoznámila s tým, ako má svoje podnikanie budovať. Nie je vyžadovaná žiadna "investícia", rovnako, ako si nemožno kúpiť žiadny štatút ani zakúpením určitého množstva prípravkov od Spoločnosti ani od kohokoľvek iného. Neexistujú teda žiadne "úrovne predaja", "pozície", "dodávateľstva"ani "koncesie" Spoločnosti ani žiadne z nezávislých kozmetických poradkýň.
 • Povýšenie z nezávislej kozmetickej poradkyne na nezávislú Sales Director nezahŕňa žiadne platby ani poplatky, zľavy, prémiové ani skryté zľavy akéhokoľvek druhu voči spoločnosti ani komukoľvek inému. Povýšenie, ku ktorému dochádza voľbou nezávislej kozmetickej poradkyne, je založené striktne na úsilie a schopnosti jedinca.
 • Akákoľvek nezávislá kozmetická poradkyňa Mary Kay, ktorá ukončí svoj zmluvný vzťah so spoločnosťou, môže nepredané prípravky v pôvodnom a nepoužitom stave vrátiť. Tieto spoločnosť odkúpi späť na základe Zmluvy nezávislej kozmetickej poradkyne za 90 percent ich pôvodnej čistej predajnej ceny.
 • Spoločnosť vypláca odmeny priamo nezávislým kozmetickým poradkyniam a nezávislým Sales Directors. Odmeny sú vyplácané na základe mesačných predajov a zaznamenané do počítača spolu so záznamom o vyplatení odmeny. Celá marketingová štruktúra je založená na zámere rozvíjať maloobchodný predaj koncovým zákazníkom. Odmeny vyplatené za prípravky, ktoré nezávislá kozmetická poradkyňa ukončujúca Zmluvu nezávislej kozmetickej poradkyne určila k spätnému odkúpeniu spoločnosťou, na základe bodu vyššie (prípravky nepredané pri maloobchodnom predaji), sú vrátené príjemcovi odmeny.
Čo je to priamy predaj?
Jedná sa o spôsob, ako prípravky alebo služby predávať zákazníkom priamo, mimo maloobchodnú sieť. Podnikanie prostredníctvom priameho predaja vám umožňuje byť v kontakte so zákazníkmi, štýlom jeden na jedného, v skupinách, prostredníctvom online predaja, prostredníctvom katalógu alebo po telefóne. Ľudia v odbore priameho predaja sú často známi ako nezávislí poradcovia, distribútori alebo zástupcovia.
Je priamy predaj aj pre mňa?

Príležitosť priameho predaja je uskutočniteľná pre ľudí akéhokoľvek  veku, pohlavia a veľkosti príjmu. Je obzvlášť dobrou príležitosťou pre ženy, ktoré chcú mať vo svojom živote viac flexibility a kontroly a ktoré:

 • majú podnikateľského ducha,
 • rady pracujú s ľuďmi,
 • túžia po menej štruktúrovanom pracovnom prostredí,
 • sa tešia, že obohatia svoj príjem bez toho, aby museli rozsiahlo investovať,
 • chcú príležitosť mať neobmedzený príjem
Koľko ľudí si priamym predajom zarába?

Štúdie Asociácie priameho predaja (DSA) ukazuje, že viac ako polovica predajcov priameho predaja hlási, že ich čistý príjem z priameho predaja, po odpočítaní daní a nákladov, je kladný (odkaz na: http://www.dsa.org/ethics/).

Priami predajcovia hlásia pozitívne skúsenosti s priamym predajom aj v iných ohľadoch: 

 • 80 percent ľudí zaoberajúcich sa priamym predajom tvrdí, že priamy predaj plní alebo prevyšuje ich očakávania ako dobrého spôsobu, ako obohatiť svoj ​​príjem alebo ako spôsobu, ako pre seba zarobiť nejaké peniaze navyše.
 • 91 percent ľudí zaoberajúcich sa priamym predajom tvrdí, že priamy predaj plní alebo prevyšuje ich očakávania ako podnikanie kde platí, že čím usilovnejšie človek pracuje, tým viac peňazí môže zarobiť.
Asociace priameho predaja
Asociácie priameho predaja (DSA) je veľmi rešpektovanej americkej obchodnej združenie firiem, ktoré vyrábajú a distribuujú prípravky a služby priamo zákazníkom prostredníctvom nezávislej predajnej sily. Spoločnosť Mary Kay je členom DSA od roku 1970.
Existuje Etický kódex priameho predaja?

Etický kódex je základným kameňom Asociácie priameho predaja ohľadom etických obchodných zvyklostí a služieb zákazníkom. Zabezpečuje, aby vyhlásenie členských spoločnosti bola čestná a otvorená. Každý člen Asociácie priameho predaja súhlasí, že podmienkou jeho prijatie a zotrvanie je riadiť sa štandardami a postupmi kódexu. Kódex nezávislým predajcom a spotrebiteľom zaručuje, že jedná so spoločnosťou, ktorá poskytovaní kvality a služieb na najvyššej úrovni myslí vážne.

Asociácie priameho predaja v roku 2009 uznala Mary Kay ako účastníka "Komunikačné iniciatívy etického kódexu DSA" za jej snahu propagovať Etický kódex.

Etický kódex priameho predaja si môžete prezrieť na stránkach Asociácie priameho predaja http://www.osobniprodej.cz/

Čo je Svetová federácia asociácií priameho predaja (WFDSA), jej Kódexy riadenie a Nariadenie ohľadom používanie internetu?

Svetová federácia asociácií priameho predaja sa usiluje o najvyššiu úroveň etického vedenia na globálnom trhu , podporuje jej presadzovanie partnerstvom s vládou, vedúcimi osobnosťami z radov spotrebiteľov a akademikov a posilňuje riadenie národnej a regionálnej Asociácie priameho predaja (DSA) . V snahe propagovať najvyššie možné etické štandardy po celom svete WFSDA vytvorila Svetový kódex riadenia priamy predaj. Každá národná DSA prisahá, že bude po každom členovi vyžadovať dodržiavanie Svetového kódexu ako minimálneho štandardu etického kódexu. Národné DSA môžu za štandard prijať tiež Svetový kódex. (viac informácií nájdete na http://www.wfdsa.org/)

Ako doplnok Kódexu DSA bola Internetovú radou DSA vytvorená Nariadenie ohľadom používania internetu. Nariadenia sú dobrovoľné a podporujú riadne, zodpovedné a profesionálne používanie všetkej elektronickej komunikácie pre obchodné účely . V Mary Kay sme zosobášení vedenia podnikania s maximálnou poctivosťou. Zamestnancov, nezávislé kozmetické poradkyne a zákazníčky podporujeme v tom , aby sa zoznámili a boli v spojení s Mary Kay s DSA , jej Kódexom a dobrovoľnými Nariadeniami ohľadom používania internetu, hrdí. Ak máte ohľadom svojej skúsenosti s Mary Kay alebo nezávislú kozmetickú poradkyňou otázku alebo problém, kontaktujte nás na telefónnom čísle 02/20 65 64 00 alebo nám zašlite e-mail na marketing.sk@mkcorp.com.

Kde sa môžem o Asociácii priameho predaja dozvedieť a informácií?
Ohľadom ďalších informácií o Asociácii priameho predaja navštívte internetové stránky Asociácie priameho predaja http://www.osobniprodej.cz/.

Spojte sa so svojou nezávislou kozmetickou poradkyňou ešte dnes!

Páčilo by sa vám takéto podnikanie

 • Určite si svoju pracovnú dobu.
 • Bud’te sama sebe šéfom.
 • Využite svoj prirodzený talent a nadšenie.
Nájdite svoju nez. kozmetickú poradkyňu

Aj vy môžete milovat’ svoju prácu.

V práci môžu od vás vyžadovat’, aby ste sa prispôsobili. Pri podnikani s Mary Kay sa vaša práca bude prispôsobovat’ vám.

ibc girl