NAŠE DNEŠNÉ ROKOVANIA OVPLYVŇUJÚ NAŠU BUDÚCNOSŤ

Mary Kay neustále hľadá príležitosti, ako zlepšovať naše správanie voči životnému prostrediu a hľadá spôsoby, ako byť ekologickou spoločnosťou a dosiahnuť trvalý udržateľný rozvoj.

  • Sadenie stromov — Pri príležitosti 50. výročia založenia spoločnosti Mary Kay v roku 2013 vysadila slovenská pobočka 50 nových stromov a zveľadila tak zeleň v krajinnej chránenej oblasti Dunajské Luhy pri Bratislave. V roku 2014 zamestnanci Mary Kay v spolupráci s nezávislými kozmetickými poradkyňami a členmi Bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia vysadili vyše 100 nových stromčekov v krajinnej chránenej oblasti Biskupické Luhy. Fotografie si môžete pozrieť na našej facebookovej stránke.

  • Obaly prípravkov — Produktový rad Mary Kay® Botanical EffectsTM bol vyvinutý s ohľadom na životné prostredie. Tuby sa vyrábajú z 50% recyklovanej živice, používajú sa odľahčené uzávery a lepenky sa vyrábajú zo 100% recyklovaných materiálov. Okrem toho sa mnoho letáčikov s informáciami o príprakovch Mary Kay ® vyrába s minimálne 20 percentami recyklovaného obsahu.

  • Zachovanie energie a uhlíková stopa — Mary Kay Inc. znížila spotrebu energie v našich celosvetových podnikových zariadeniach natoľko, že by táto energia stačila pre viac ako 1 000 priemerných domov po dobu jedného roka. V roku 2008 začalo oddelenie globálnej prepravy Mary Kay Inc. intenzívne usilovať o meranie a znižovanie uhlíkových emisií a od tej doby znížilo uhlíkovú stopu prepravy Mary Kay celkom o 33%. Globálne výrobné zariadenia Mary Kay sa tiež intenzívne zaoberajú konzerváciou vody a v minulom roku znížilo jej spotrebu o 19%, čo je dosť, aby zaplnilo viac ako 660 záhradných bazénov.

  • Celosvetové uznanie — Mary Kay získala uznanie od Americkej agentúry na ochranu životného prostredia (US Environmental Protection Agency), organizácie Keep America Beautiful (Udržať Ameriku krásnou) a Americkej pľúcnej asociácie (American Lung Association). V roku 2007 bola Mary Kay v Číne Úradom na ochranu životného prostredia v ekonomickej a rozvojovej oblasti mesta Chang-čou ocenená cenou „Modelová jednotka ochrany životného prostredia“.

MYSLÍME RUŽOVO, KONÁME ZELENO

pomáháme s mary kay
sázení stromů Chuecos Barbora
sázení stromů