Ako na správne vyživenú a hydratovanú pokožku?So správnymi produktmi a tipmi na starostlivosť o pleť dosiahnete hydratovanú a vyživenú pokožku za chvíľku!Určite ste sa už stretli s pojmami, ako sú udržanie vlhkosti či hydratácia pleti. V podstate ide o tie isté termíny. Nezáleží, ktorý z nich použijete, dôležitá je vaša denná rutina a produkty s ňou spojené. Žijeme oveľa rýchlejším a stresujúcim životom než predtým. Pokiaľ si na seba nenájdeme čas, veľmi jednoducho sa dostaneme až na posledné miesto v našich prioritách. Pomocou produktov Mary Kay® môžete pleť nielen hydratovať, ale môžete si dopriať aj trochu času na rozmaznávanie, času sami pre seba. Jednoducho povedané - starostlivosť o seba naznačuje lásku k sebe samému.

82 %

žien zaznamenalo upokojenie a okamžitú hydratáciu pleti po použití TimeWise® Hydratačnej gélovej masky s regeneračným účinkom

Trojnásobná hydratácia


Biofyzikálne testovanie ukázalo, že po aplikácii TimeWise Repair™ Volu-Firm™ Nočného krému s retinolom
 
Glycerín

obsiahnutý v Mary Kay® Hydrogélových vankúšikoch pod oči pomáha zabraňovať úbytkom vody z pleti a udržiava jej hydratáciu.

Bambucké maslo,


ktoré nájdeme v prípravkoch kolekcie Satin Body™, chráni, vyživuje a zjemňuje pokožku. Obsahuje omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú udržiavať prirodzenú bariéru pokožky.

24-hodinová hydratácia

Je klinicky preukázané, že TimeWise® Repair™ Liftingová biocelulózová maska hydratuje pokožku počas 24 hodín.

12-hodinová hydratácia

Každý krém z TimeWise® Zázračnej kolekcie 3D™ poskytuje 12-hodinovú hydratáciu pleti. V prípade použitia denného i nočného krému je teda zaručená celodenná hydratácia.

Suchá verzus dehydratovaná pleť

Každá pleť – suchá, mastná alebo zmiešaná – môže byť zároveň dehydratovaná. Suchosť pleti je dlhodobý stav, zatiaľ čo dehydratácia je len prechodný stav, ktorý sa dá ovplyvniť vhodnou starostlivosťou a elimináciou negatívnych vplyvov. Nedostatočná hydratácia pleti sa môže prejavovať pnutím, nepríjemnými pocitmi po sprchovaní či kúpaní, stratou jasu alebo jemnými vráskami. Základným rozdielom medzi suchou a dehydrovanou pokožkou je ten, že suchej pokožka chýba maz, zatiaľ čo dehydrotovanej chýba voda.

Čo môže spôsobiť dehydratáciu pleti?

 • počasie – chlad, zima, vietor, UV žiarenie;
 • cigaretový dym, alkohol;
 • klimatizácia;
 • cestovanie (teplotné šoky, suchý vzduch v kabíne lietadla, UV žiarenie);
 • stres, únava, nedostatok spánku;
 • detergenty a čistiace prostriedky;
 • nevhodná kozmetika.

Hydratačné prípravky môžeme rozdeliť do niekoľkých kategórií:

Fakty a mýty o hydratácii pleti

Nevhodné návyky či nesprávne informácie môžu niekedy viesť k dehydratácii pleti. Tu je niekoľko tipov, ako dodať pleti presne to, čo potrebuje.

 • Mýtus: Osoby s mastnou pleťou nepotrebujú hydratačné produkty.
 • Fakt: Mastná pleť môže byť zároveň dehydratovaná, najmä pri nadmernom čistení. V tomto prípade sa rozhodne odporúča ľahký krém určený pre mastnú pleť. Vhodný je napríklad Nemastný hydratačný gél.
 • Mýtus: Suchá pleť sa môže zlepšiť pitím vody.
 • Fakt: Dostatočné pitie vody síce môže prispieť k zdravému životnému štýlu, nedokáže však bezprostredne hydratovať pleť. Stav pleti môže výrazne zlepšiť zahrnutie vhodného hydratačného prípravku do dennej rutiny.

Nezabúdajte na prípravu pleti!

Kvalitné produkty nie sú jedinou cestou k zvýšeniu a udržaniu hydratácie pleti. Používanie zvlhčovačov vzduchu v suchých mesiacoch, zimné a mrazivé počasie, trávenie času v klimatizovaných priestoroch či dlhé sprchovanie horúcou vodou môžu vyvolať nerovnováhu vlhkosti pleti. Aby sa výživné a hydratačné látky maximálne vstrebali, pleť treba pred aplikáciou hydratačného prípravku pripraviť pravidelným čistením pomocou vhodného exfoliačného prípravku alebo Skinvigorate Sonic™ Čistiacej kefky na tvár. Nezanedbávajte ani používanie šetrných odličovacích prípravkov (Odličovač očí, Micelárna voda), ktoré pleť nevysušujú. Hydratácia je základom starostlivosti o pleť a kľúčom k hebkej a pružnej pokožke, ktorá neťahá a je menej náchylná na jemné vrásky.