Objavte svoje farby pomocou štetcov

Mnohým ženám dodáva líčenie pocit sebavedomia a slobody. Rady zvýrazníme svoje črty a páči sa nám, ako výberom odtieňov a štýlom môžeme ovplyvniť svoju náladu. Dokonalý vzhľad je o hľadaní techniky a kombinácii farieb, ktoré nám najviac pristanú, a s ktorými ladí naša osobnosť. Doprajte si čas a nájdite svoj štýl.


Profesionálne štetce vám pomôžu prípravky nanášať dôkladnejšie. Dosiahnete tak dokonalejší vzhľad a použijete dostatočné množstvo prípravku bez plytvania. Investícia do kolekcie štetcov sa vám vráti niekoľkonásobne v bezchybnom vzhľade za pár minút. Výhodou štetcov Mary Kay je naozaj ich punc profesionality. Sú navrhnuté v spolupráci s vizážistom Luisom Cascom, globálnym beauty ambasádorom značky Mary Kay a všetky prešli náročnou skúškou v zákulisí newyorkského týždňa módy. 
Štetce sú vytvorené z jemných syntetických vláken, preto sú hypoalergénne a nedráždia pleť. Výhodou syntetických vláken je, že si dlho zachovávajú pôvodný tvar a tiež ich nízka absorpcia prípravkov - tekutých, krémových či púdrových, čo minimalizuje zvyšky produktov na štetci.

Výber z bohatej ponuky štetcov a aplikátorov si môžete uľahčiť praktickou Kolekciou štetcov. Päť starostlivo vybraných štetcov vám zaručí, že si jednoducho podmaníte umenie líčenia ako praví majstri. Kolekcia obsahuje Štetec All – over na púder, Štetec na lícenku, Štetec na očné tiene, Štetec na záhyb oka a Štetec na tieňovanie očí. Kolekcia má praktické elegantné čierne puzdro, ktoré si môžete postupne doplniť o ďalšie obľúbené štetce.  

 
Pre líčenie neplatia pravidlá, ktoré by ste mali dodržiavať, no skúsení vizážisti a dizajnéri navrhli vynikajúce štetce rôznych tvarov tak, aby vyhovovali špecifickým potrebám pri aplikácii. Dôležité je vedieť, ako chcete svoje líčenie pomocou štetcov alebo iných aplikátorov zdokonaliť. 

Podkladová báza je pravdepodobne tým prvým krokom, kedy ste nanášanie končekmi prstov nahradili praktickejším aplikátorom. Výhodou pri používaní štetcov je, že na pleť neprenášate prirodzenú mastnotu z pokožky rúk, len žiadaný prípravok. Ak ste si pri výbere vášho podkladového prípravku zvolili tekutú bázu, ideálnym pomocníkom pre vás bude Štetec na podkladovú bázu, Oválna kefka na mejkap alebo Hubka na mejkap

Štetec na podkladovú bázu má šikmo skosené husté jemné vlákna, ktoré vytvárajú rovnú plochu. Vďaka tejto úprave môžete tekutú podkladovú bázu naniesť priamo na štetec a rovnomerne rozotrieť na tvár od nosa smerom von. Môžete použiť dlhé sebaisté ťahy alebo podkladovú bázu do pleti jemne vklepkať. Táto technika sa odporúča, ak máte mastnejší typ pleti s výraznejšími pórami. Použitie tohto štetca je veľmi jednoduché a pomôže vám intuitívne si osvojiť techniku profesionálnych vizážistov. 

Oválna kefka na mejkap vďaka veľmi hustým štetinkám takisto tvorí jednoliatu zaoblenú plochu, pričom je na dotyk až zamatovo hebká, takmer akoby kopírovala brušká prstov. Rovnako ako pri štetci, môžete naniesť svoju tekutú podkladovú bázu priamo na kefku a krúživými pohybmi zapracovať do pleti. Vďaka oválnemu tvaru kefky získate možnosť naniesť bázu precíznejšie do záhybov tváre, ako napríklad v okolí nosa či pier. Ak máte rady multifunkčných pomocníkov, kefku môžete využiť aj na aplikáciu tekutého korektoru pod oči prípadne ľahkým krúživým pohybom zapracovať korektor na miesta s drobnými nedokonalosťami pre dosiahnutie splynutia podkladovej bázy s korektorom. 

Hubka na mejkap je ďalším multifunkčným pomocníkom pre vytvorenie bezchybného podkladu za okamih.  Je praktická na nanášanie tekutej podkladovej bázy aj korektoru, vďaka ergonomickému tvaru. Širšiu plochu využijete pri aplikácii prípravku na líčka, čelo a bradu a zúženou časťou sa hravo dostane do záhybov nosa či kútikov očí a špičkou zakryjete aj tie najmenšie nedokonalosti. Pred použitím je potrebné hubku dôkladne navlhčiť. Vezmite si ju do dlane a pod tečúcou vodou do nej „napumpujte“ vodu až kým narastie a je príjemné mäkučká. Zvyšnú vlhkosť vyžmýkajte. Hubka v sebe uzamyká vlhkosť vody a nie samotný produkt, čo vám opäť umožní naniesť presne toľko prípravku, koľko potrebujete. 

Niektorým ženám stačí aplikovať podkladovú bázu, čo je v poriadku. Ale niekoľkými trikmi s kontúrovaním či lícenkami a vďaka šikovným štetcom môžete dodať pleti plastickejší a šťavnatejší vzhľad. Kontúrovanie tváre  môže znieť komplikovanejšie než v skutočnosti je vystačíte si s jedným Štetcom na lícenku.
Mohli by sme ho nazvať aj štetec 3 v 1. Jeho multifunkčný tvar pomáha naniesť lícenku, modelovať kontúry a zvýrazniť lícne kosti rozjasňovačom tak, aby ste vytvorili krásny jednotný vzhľad bez ostrých neprirodzených farebných línií. 

Kontúrovanie: Palcom stlačte štetec tesne pri konci rúčky na strane kratších vláken, ukazovákom  z vonkajšej strany stačte dlhšie vlákna vytvorte z nich vejár. Takto naneste svoj púdrový alebo krémový  produkt na kontúrovanie a naneste líniu farby pod líčka smerom od ucha ku kútiku pier, po stranách čela v línii vlasov, na kontúry brady a prípadne po stranách nosa. Následne uvoľnite štetec a jeho dlhšou stranou rozotrite farbu v týchto líniách. 
Farba na líčka:  Strednou plochou štetca naneste lícenku a ľahučkými krúživými pohybmi smerom hore naneste na jabĺčka líc. Pokojne sa na seba usmejte a tak zvýraznite líčka farbou. 
Rozjasnenie: Dlhšou stranou štetca naneste rozjasňovač a jemnými ťahmi aplikujte na lícne kosti, hornú stranu nosa a stred čela. 

Kontúrovanie je viac o spoznávaní toho, čo sa nám na nás páči a zvýraznenie obľúbených čŕt našej tváre, preto si „správnu“ techniku časom vytvoríte samy.  Nemusíte ho aplikovať pri každom líčení. Mnohé ženy majú napríklad prirodzene červené líca, ktoré viac farby nepotrebujú. Aj pri rozjasňovaní je zábava skúšať  nové triky, napríklad naniesť rozjasňovať na špičku nosa, či nad hornú peru. Vždy však platí zásada  - dokonale zapracovať a rozotrieť farbu. 

Pri používaní jedného štetca nezabudnite vždy dôkladne očistiť zvyšky farby zo štetiniek. 

Záverečným krokom líčenia podkladu na zafixovanie a zmatnenie pleti je púder. Niektoré z vás používajú ako podklad len ľahší púdrový mejkap preto pre vás bude vhodný Štetec na púder. Jeho štetinky vytvárajú mäkkú zaoblenú rovinu, vďaka čomu naberiete dostatočné a zároveň nie veľké množstvo púdru. Plochou štetca následne aplikuje púdrový podklad na tvár. V spomínanej súprave so základnými štetcami bude práve pre vás hlavným hrdinom Štetec All-over na púder. Dômyselný tvar štetca si zamiluje určite každá z vás. Bohatý okrúhly tvar umožní rovnomerne naniesť púder na celú tvár a mierne špicatý oblúčik vám pomôže aplikovať púder aj pod oči alebo do záhybov nosa. 

Vzdušná štruktúra štetín tohto štetca je výborná aj na aplikáciu bronzera. Postupným pridávaním produktu sa vyhnete príliš výraznej línii a docielite prirodzený slnkom pobozkaný vzhľad. 

Na líčenie očí môžete použiť praktické hubkové aplikátory, ktoré sú výborné do kozmetickej paletky na rýchlu úpravu v priebehu dňa. Ak chcete svojmu pohľadu dodať neodolateľnú hĺbku a pôvab, niekoľko ťahov štetcom z vás spraví divu. Či preferujte jeden odtieň zvýrazňujúci farbu vašich očí, dramatické dymové oči alebo sa každý deň inšpirujete novým vzhľadom s kvalitnými štetcami docielite vašu presnú predstavu. 

Štetec na očné tiene s okrúhlym vejárikom štetiniek je ideálny na nanesenie púdrových očných tieňov na plochu celého viečka. Ak prefurejete tekuté očné tiene, vhodnejší je Štetec na krémové líčenie s pevnejšími štetinkami. Je prispôsobený na aplikáciu tekutého alebo krémového korektoru, preto nepohltí farbu, ale prenesie ju ľahko na očné viečko. Štetec na tieňovanie očí vám pomôže dodať hĺbku vášho líčenia, má pevnejšiu zaoblenú špičku a pohodlne s ním zvýraznite záhyb oka či rozotriete linku okolo očí pre jemnejší vzhľad. Plochým Štetcom na záhyb oka so skosenou oblou špičkou môžete vytvárať línie a rozmazávať prechody farebných odtieňov. 

Výrazné linky alebo mačacie oči môžete takisto vytvoriť pomocou očných tieňov. Pomôže vám v tom multifunkčný aplikátor Štetec na linky/Kefka na obočie. Z jednej strany ultra precízny skosený štetček je výborný na vytvorenie tenkej linky ako aj plnej predĺženej linky s mačacím efektom. Rovnako ho však môžete použiť na zdokonalenie tvaru obočia pomocou púdrových tieňov. Ak máte šťastie a vaše obočie je plné, stačí ho prečesať kefkou na druhom konci. 
Určite si nájdete svoj obľúbený štýl  s pomocou štetcov Mary Kay. A ak už máte obľúbené štetce, zdieľajte s nami vaše skúsenosti. Ohodnoťte ich hviezdičkami na našej stránke. Do recenzií môžete nahrať aj svoje fotografie alebo video. Budeme radi, keď doplníte svoje recenzie a tipy s používaním štetcov pre ďalšie milovníčky krásy.