Objavte kúzlo multimaskingu. Čo s čím a ako kombinovať?

Mnohé z nás by určite uvítali univerzálnu masku, ktorá by nás zbavila všetkých problémov s pleťou. Kto by to nechcel? Bohužiaľ, taká maska ešte neexistuje. Existuje však Multimasking!

Poznáte príslovie menej je niekedy viac? V prípade Multimaskingu platí presný opak. A o čom je tu vlastne reč? Ako už samotný názov napovedá, hlavnou témou sú masky na pleť a ich kombinácie, ale vezmime to od začiatku.

Trend Multimaskingu pochádza pôvodne z Ázie. Všimli si, že nanášanie jednej masky na celú tvár nie je také efektívne ako ich kombinácie.

Každý z nás je jedinečný a rovnako to platí aj pre našu pleť. Niekoho trápi suchá pokožka, niekto má naopak pokožku mastnú, iného trápia upchaté póry a v mnohých prípadoch dochádza ku kombinácii všetkých spomenutých problémov. Preto si každá pleť zaslúži tú správnu starostlivosť a výživu.
Pri pravidelnej aplikácii masky sú jej účinky viditeľné. Ak doprajete svojej pleti starostlivosť a oddych v podobe masky minimálne 2x týždenne, skvelé! My vám teraz poradíme, ako dosiahnuť ešte lepšie výsledky.

Kombinujte masky. Nebojte sa, nemyslíme tým zmiešať všetky masky, čo doma máte, ale nanášať masky šikovne podľa toho, čo trápi jednotlivé časti vašej tváre. Napríklad niekto má suché líca, lesklé čelo a takzvanú T-zónu trápia upchaté póry. Preto na každú uvedenú časť naneste práve tú masku, ktorá je určená pre konkrétny problém.

My pre vás máme hneď niekoľko druhov masiek, ktoré môžete smelo kombinovať.

Ak vás trápi suchá pleť potom je pre vás ideálnou Hydratačná gélová maska s regeneračným účinkom. Počas 10 minút dá napiť vašej pleti. Masku môžete s pokojným svedomím nechať na tvári pôsobiť cez noc a zatiaľ čo vy budete naberať energiu na ďalší deň, maska bude pracovať. Pleť bude po aplikácii hydratovaná a na pohľad menej namáhaná. Navyše sťahuje póry a pomáha minimalizovať jemné linky a vrásky.

Ak máte po celom dni pleť unavenú, siahnite po Rozjasňujúcej maske, ktorá jej vdýchne nový život, dodá žiarivý vzhľad a dávku hydratácie. Maska je krásne krémová a obsahuje vitamín C, ktorý je dôležitý nielen pre naše telo, ale aj pokožku.

Pre T-zónu je charakteristický výskyt pórov, preto ju určite poteší starostlivosť v podobe Clear Proof® Hĺbkovo čistiacej masky s aktívnym uhlím. Táto maska je vhodná na problematickú a mastnú pleť. Hĺbkovo čistí pleť a znižuje nežiaduci lesk. Vďaka aktívnemu uhliu, ktoré na seba viaže nečistoty upchávajúce póry, odstráni nečistoty a odumreté kožné bunky z hĺbky pórov. Bylinková vôňa osvieži vašu pleť a navodí pocit pokoja.

Ak preferujete kvetinovú vôňu, potom skúste Ružovú ílovou masku. Nielen, že má úžasnú ružovú farbu a jemnú vôňu, ale tiež obsahuje zamatovo hebký íl s množstvom minerálov. Maska obsahuje výťažok z plumérie, ktorá je známa pre svoje antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáhajú pokožku chrániť pred pôsobením voľných radikálov.

Nezabúdajte ani na svoje očné okolie. Práve pre očné okolie je vhodná Upokojujúca očná maska alebo Hydrogélové vankúšiky pod oči. Záleží len na vás, čo si vyberiete. Upokojujúca očná maska má gélové zloženie, ktoré sa po aplikácii menšej vrstvy vstrebe a pri aplikácii väčšieho množstva poskytne dlhší chladivý a regeneračný efekt a po cca 10 minútach pôsobenia ju môžete vmasírovať do pokožky. Hydrogélové vankúšiky pod oči, ako už názov napovedá, majú podobu vankúšikov v tvare úsmevu. Vankúšiky na očnom okolí ponechajte minimálne 20 minút. Vaše opuchnuté a unavené oči pomocou chladivého účinku budú znovu oživené a hydratované.
Tak ktoré masky sú pre vašu pleť tie správne? Vyskúšajte Multimasking a doprajte vašej pleti dôkladnú starostlivosť, ktorú si zaslúži.