Šesť tipov na regeneráciu a hydratáciu pokožky

Prečo je hydratácia dôležitá sme si vysvetlili v článku Ako správne hydratovať pleť. Regenerácia pokožky ide ruka v ruke s hydratáciou a správnou starostlivosťou zvnútra aj zvonka. Na to, aby sa naše telo cítilo hydratované a malo dostatočný príjem tekutín, existuje v podstate jednoduchý recept. Dodržiavať pitný režim, obzvlášť v letných dňoch, kedy väčšinu svojho času trávime na horúcom slnku. Dostatočný pitný režimu je však len začiatok. Hydratácia pleti sama o sebe si vyžaduje o niečo viac našej pozornosti. Okrem dostatočného množstva tekutín, ktoré hydratujú pleť zvnútra, musíme našu pleť ošetrovať aj zvonka. 

A čo nám pomôže k tomu, aby naša pleť žiarila počas celého roka? Máme pre vás niekoľko pomocníkov.
 

V dnešnej dobe sa tešia veľkej popularite pleťové masky. Strávili ste popoludnie na slniečku, či hodiny v klimatizovanom prostredí? Potom je pre vás TimeWise Repair™ Liftingová biocelulózová maska to pravé. Je vyrobená z čistého rastlinného materiálu získaného z kokosovej vody. Jej vlákna vytvárajú vysoko absorpčnú trojrozmernú štruktúru a obohacujú zloženie masky vysokým podielom prospešných látok. Vaša pleť bude jasnejšia a hydratovaná po dobu 24 hodín. Pri pravidelnom používaní znižuje výskyt jemných liniek a vrások. 

Pri používaní TimeWise Repair™ Liftingovej biocelulózovej masky nezabudnite siahnuť po TimeWise Repair™ Volu-Firm™ Intenzívnom liftingovom sére, ktoré podporujú účinky pleťovej masky. 

Pri pleťových maskách ešte zostaneme. Ďalším pomocníkom je TimeWise® Rozjasňujúca maska. Táto maska je bohatá na zvláčňujúce látky. Rozmaznáva vašu pleť vďaka prírodným výťažkom, ako je napríklad extrakt z plodov austrálskeho stromu Kakadu plum. Po použití bude pleť okamžite žiarivejšia hydratovaná.
Nielen pleťové masky a krémy hydratujú pleť, ale aj dekoratívna kozmetika. Vedeli ste, že Mary Kay® CC krém s ochranným faktorom SPF 15 má hydratačné účinky? Okrem toho, že pôsobí ako mejkap a zakrýva nedokonalosti pleti, zároveň zabezpečuje aj starostlivosť o pleť. Okrem iného obsahuje vitamíny C a B3, ktoré pleť rozjasnia, vitamín E a rastlinné výťažky pre upokojenie a tiež zvláčňujúce látky pre hydratáciu a vyživenie. S CC krémom docielite hydratovanú a bezchybnú pleť. 

Známky dehydratácie sa môžu prejaviť aj na našich perách, a to ich popraskaním. Tomuto problému môžeme predísť Kolekciou Saténové pery White Tea&Citrus. Dva jednoduché kroky a pery budú vyživené a nádherne hydratované. Cukrový peeling zbaví pery šupiniek, a tým ich zjemní. Balzam na pery zanechá pery hodvábne jemné a zvláčnené. Vysušenie pier zmizne vďaka upokojujúcim účinkom bambuckého masla a jojobového oleja.  

K regenerácii pokožky vám rozhodne pomôže TimeWise® Mikrodermálna kolekcia Plus. Kolekcia obsahuje účinný peeling a Sérum redukujúce póry. Pomôže vám viditeľne zlepšiť štruktúru pokožky a postupne tak zmeniť jej vzhľad. Naša pokožka má totiž schopnosť obnovovať bunky po 28 dňoch a mikrodermabrázia tento proces podporuje. V priebehu obnovy sa môžete postupne zbaviť aj jemných liniek na svojej tvári vrátane rozšírených pórov. 

Teraz už viete, ako svoju pleť regenerovať a dopriať jej hydratáciu. Užite si tak letné dni naplno a vychutnávajte si  chvíľky pre seba s pôžitkom starostlivosti o svoju pleti.