Slnko zapadá skôr a miernejšie teploty nám prinášajú dlhšie večery. Tie môžeme stráviť príjemne zabalení v mäkkom svetríku alebo deke a dopriať si dlhú chvíľu na oddych po celom dni. 


Máme čas na dočítanie knižky, od ktorej nás počas letných dní rozptyľovali iné príjemné aktivity. Teraz si doprajme vzácne chvíle kedy svoju myseľ upokojíme a spomalíme z každodenného pracovného tempa. Nájdime si čas robiť veci pomalšie a sústredenejšie. Ideálne pri šálke obľúbeného čaju. 

Lahodná chuť a blahodarné účinky bieleho čaju 
Pre vynikajúcu chuť a priaznivé účinky na zdravie tela i mysle, bol kedysi tento čaj privilégiom čínskych cisárov. Verili, že pitie bieleho čaju predlžuje život. A mali pravdu. 

Vďaka jedinečným regeneračným účinkom ho aj dnes považujeme za jeden z najvzácnejších z čajov. Jeho hodnotu zvyšuje i náročnosť výroby. Pestuje sa len na malej časti územia v Číne a vyrába sa výlučne z horných vetvičiek rastliny a ešte z nerozvinutých lístkov, ktoré sa veľmi pomaly sušia na slnku. 

Jemne zlatistý nápoj má antibakteriálne a antivírusové schopnosti a spomaľuje starnutie buniek. Práve pre túto vlastnosť ho na čínskych cisárskych dvoroch považovali za nápoj mladosti. 

Výťažky z bieleho čaju sú tiež obľúbenou ingredienciou v kozmetických prípravkoch, vďaka preukázateľným regeneračným a obnovujúcim benefitom pre pokožku. 

Balzam pre namáhanú pokožku rúk  
Jednou z prísad Kolekcie Saténové ruky White Tea & Citrus je práve biely čaj. Ponorte svoje ruky do vyživujúceho kúpeľa starostlivosti v troch krokoch a doprajte si čas. 

Nechajte si na každý krok aspoň dve minúty a s každým prípravkom si vychutnávajte jeho špecifické vlastnosti. Jemný Ochranný zmäkčujúci krém masírujte pomaličky, aby ste zjemnili každučký milimeter pokožky od vašich dlaní, prstov až po nechtovú kožtičku. Nasledujte jemným peelingom a vnímajte jeho štruktúru, ako kryštáliky zbavujú pokožku odumretých buniek a odhaľujú novú hladkú pokožku. Dúškami hydratácie s hodvábnym krémom uzamknete vláčnosť hlboko do pokožky rúk a na dlhý čas si budete vychutnávať ich úžasnú hebkosť.