Hygge a zimné obdobieHygge. Stretli ste sa už s týmto pojmom? Nie? Radi vás zasvätíme. Hygge je nórske a dánske slovo, ktoré vyjadruje pohodový život. Je známe, že Dáni sú jedným z najšťastnejších národov a to práve vďaka hygge. Podľa nich je kľúčom k spokojnému životu niekoľko jednoduchých vecí. Nájsť niečo výnimočné v každom okamihu, vytvoriť si príjemnú atmosféru počas bežných dní, užívať si chvíľky so svojimi blízkymi a radovať sa. Odmenou pre vás bude spokojný život. 

Toto ročné obdobie sa vyznačuje svojím chladným a mrazivým počasím. Prebúdzate sa a za oknami vládne tma, to isté nás čaká po práci. Jediné, na čo sa po celom dni tešíme je, ako si doma trochu oddýchneme, a na to je práve hygge stvorené.  

Pohodlne sa doma usaďte. Uvoľnite sa. Stlmte svetlá, zapáľte sviečku či oheň v krbe. Môžete použiť aj Telový sprej s lotosom a bambusom. Jeho jemná vôňa vás bude po celý čas obklopovať. Navyše ošetrí vašu pokožku a zároveň jej dodá rovnováhu, s ktorou vaše zážitky zostanú výnimočné. Jednoducho si vytvorte správnu atmosféru, ktorá ladí s vašou aktuálnou náladou. 

Nenechajte sa v túto chvíľu nikým rušiť. Vypnite si mobilný telefón a doprajte si malé potešenie v podobe horúcej čokolády alebo čaju spolu s koláčikom alebo inou dobrotou. 

Napriek tomu, že počasie v týchto dňoch nie je najlákavejšie a veľmi sa nám nežiada opustiť teplo domova, príroda je ideálny spôsob oddychu, pri ktorom spomalíte a zabudnete na problémy. Objavte krásu, ktorú vaše okolie ponúka. Nie nadarmo sa hovorí, že príroda je únikom z digitálneho sveta. Nenechajte sa odradiť počasím. Stačí sa teplo obliecť a vyraziť. 

Po chladnej prechádzke sa odmeníte teplým nápojom a dobrým jedlom, ktoré si ešte viac vychutnáte. Nezabudnite ani na svoju pleť. Pobyt na chladnom vzduchu dokáže spôsobiť peknú neplechu. Vezmite do rúk Intenzívny hydratačný krém alebo Nemastný hydratačný gél, podľa toho či je vaša pleť skôr suchá alebo mastná a doprajte jej dávku hydratácie až na 10 hodín. Vaša pleť bude svieža a plná života. 

Verím, že sme vám aspoň trochu pomohli k spokojnejšiemu a pohodovému životu. Ak vás hygge zaujalo, určite neváhajte a zistite si o tomto fenoméne šťastného života viac.