3 tipy, ktoré nedodržujeme v starostlivosti o pleťKaždú zimu počúvame, že sa v tomto chladnom ročnom období potrebujeme o pleť starať dôkladnejšie než počas zvyšku roka. Naša pleť sa musí vyrovnávať hneď s niekoľkými nástrahami. Mráz a vietor pleť vysušujú. Presun z vyhriateho interiéru do studeného prostredia jej spôsobuje vyčerpanie, ktoré spôsobuje stratu elasticity a rýchlejšie starnutie pleti. Pokožka tak počas zimných dní pôsobí suchá a bez života.

Priznajme si, že starostlivosť o pleť bude teraz na nejakú dobu náročnejšia, ale pre krásnu pokožku sa to oplatí. Vaša snaha sa vám vráti v podobe hydratovanej a žiarivej pleti. 

Tu je niekoľko rád a odporučení, ktorými sa môžete riadiť. 

1. Každá pleť, či už suchá, alebo mastná potrebuje hydratáciu. 

V tomto prípade je dobré siahnuť po krémoch, ktoré obsahujú glycerín, morské riasy či aloe vera.
Máte pleť skôr suchú až normálnu? Vašim pomocníkom sa stane Intenzívny hydratačný krém. Po aplikácii zanechá pleť neuveriteľne hebkú a hladkú. Naviac hydratuje pleť po dobu 10 hodín a vytvára ochranu pred stratou vlhkosti. 

Pre zmiešanú a mastnú pleť máme tiež pomocníka v podobe Nemastného hydratačného gélu. Gél je ľahký, rýchlo sa vstrebáva a zanecháva pleť svieži a hydratovanú po dobu 10 hodín.

Naneste Intenzívny hydratačný krém alebo Nemastný hydratačný gél ako ďalšiu vrstvu na váš obvyklý krém a zakončite tak svoju dennú rutinu extra dávkou hydratácie.

2. Nezabúdajme na zvyšok tela. Nielen pokožku tváre je v zimnom období potrebné hydratovať.

Dva problémy, jedno riešenie. TimeWise Body™ Targeted - Action® Tonizujúce telové mlieko pomáha spevňovať a vyhladiť pokožku  a zároveň ju hydratuje až na 24 hodín. Používajte dvakrát denne a vaša pokožka bude jemná na dotyk a na pohľad mladistvejšia. 

Máte na tele suchšie miesta? Potom pre vás máme ideálne riešenie. Extra zvláčňujúci nočný krém, ktorý je záchrancom pre vysušené partie tela ako lakte, ruky a chodidlá. Pomáha udržať prirodzenú vlhkosť, hydratuje a naviac prekrásne vonia. 

3. Dostatočne pite

Áno, pitný režim má na našu pokožku vplyv. V chladnom počasí môžeme pociťovať menší pocit smädu, a tým pádom nedoplňujeme tekutiny v takom množstve, v akom by sme mali. Nezabúdajte preto dostatočne piť. Dajte si vodu, alebo teplý čaj na zahriate. 

Teraz už viete ako získať hydratovanú pleť v období zimy. Nedovoľte, aby vaša pleť stratila zdravý vzhľad a buďte aj v tomto nevľúdnom počasí za hviezdu, vďaka žiarivej pleti.