V zimných mesiacoch je pokožka vystavená rýchlemu striedaniu teplôt, studenému vetru a mrazu, čím veľmi trpí. Rýchlejšie sa vysušuje a často reaguje nepríjemným pocitom napätia, svrbenia a začervenania. Aby sa vaša pleť cítila v zime vo svojej koži je potrebné jej dopriať špeciálnu ochranu a starostlivosť. Preto sme pre vás pripravili odporučené prípravky pre zimné obdobie. 

Hydratácia

Pleť v zime potrebuje predovšetkým hydratáciu. Nízka vlhkosť, vietor a chlad spôsobujú dehydratáciu pokožky, preto potrebuje zvýšenú ochranu pred nepriaznivými vplyvmi okolia. Keď chýba pleti hydratácia, nemôže správne fungovať a sú na nej viac viditeľné vrásky, vysušené miesta a šupinky.

Vitamín C kráse pristane

Jedným z najlepších antioxidantov pre potlačenie škodlivých voľných radikálov je vitamín C, známy tiež ako kyselina askorbová. Ľudské telo časom stráca schopnosť vytvárať si vitamín C prirodzenou cestou, takže musíme získavať tento dôležitý vitamín v potrave. Vitamín C je pre pokožku veľmi dôležitý, pretože neutralizuje voľné radikály, napomáha syntéze kolagénu a chráni spojivové tkanivo, ktoré dodáva pokožke jej tvar a objem.

Pery v zime potrebujú pomoc

Jemná a citlivá koža na perách nie je vybavená mazovými žľazami, preto v sychravom počasí rýchlejšie vysychá, popraská a šúpe sa. Len s rúžom alebo leskom si vaše zákazníčky v zime nevystačia. Odporučte im kúru na pery, ktorá im okamžite dodá pocit dokonalého ošetrenia.

Ochrana pred slnkom

Ani v zime nezabudnite chrániť pleť pred slnkom, ktoré dokáže byť poriadne ostré. Vyberajte preto hydratačné krémy s ochranným faktorom.

Preč s pehami na kráse

Nepravidelný tón kože je väčšinou prvým prejavom starnutia. Pokožka s rovnomerným farebným odtieňom vyzerá mladšie, a preto je veľmi dôležité zabrániť vzniku tmavých škvŕn a pokiaľ sa už začnú objavovať, tak je potrebné ich správne ošetrovať.

Aj ruky potrebujú špeciálnu zimnú starostlivosť

Nízke teploty, mrazivý a suchý vzduch nepridáva na kráse ani pokožke rúk. Aby si zachovala svoju hebkosť a vláčnosť, noste neustále pri sebe kvalitný krém na ruky. Perfektný je krém na ruky s obsahom bambuckého masla.