Stanislava Šeminská
Nezávislá National Sales Director

Odjakživa som snívala o práci, ktorá by ma nielen bavila, ale pri ktorej by som mohla pomáhať druhým, ktorá by nebola len obyčajnou prácou, ale mojím životným poslaním. Preto som sa rozhodla, že budem lekárkou. Lenže tento sen mi nevyšiel, preto som hľadala niečo, čo by bolo rovnako ušľachtilé ako lekárska profesia. Začala som diaľkovo študovať management na City University Bratislava a potom som pracovala v personálnej agentúre ako konzultantka. Postupne som sa vypracovala na vedúcu oddelenia a po piatich rokoch som prešla do anglicko-holandského koncernu, kde som sa podieľala na projekte budovania spoločnosti na výrobu zmrzliny v Dolnom Moštenci. Bola to krásna práca, ale na druhej strane aj časovo veľmi náročná.
Keď som odišla na materskú dovolenku, bola som presvedčená, že sa do práce už nevrátim, pretože som sa chcela venovať rodine. Avšak doma som zostať nechcela, a tak som hľadala možnosti vlastného podnikania. V jednom časopise som si prečítala článok o tom, aké sú možnosti podnikania v spoločnosti Mary Kay. Zaujala ma filozofia tejto firmy, oslovila ma hlavne časová sloboda a finančná nezávislosť. Nikdy nezabudnem na dátum 24. 10. 2002, pretože práve v tento deň som sa zaregistrovala ako nezávislá kozmetická poradkyňa Mary Kay. Onedlho, 1. júna 2003, som debutovala ako nová nezávislá Sales Director a vďaka tomu som sa mohla so svojou nezávislou Senior Sales Director Zuzkou Banášovou, zúčastniť Výročnej konferencie v americkom Dallase, ktorá bola spojená s návštevou továrne na výrobu kozmetických prípravkov značky Mary Kay®. Mali sme možnosť pozrieť sa do zázemia celej spoločnosti a taktiež si prezrieť múzeum zakladateľky Mary Kay Ash. Bol to pre mňa silný zážitok. Vtedy som si uvedomila, pre akú veľkú spoločnosť pracujem a aké veľké možnosti pred sebou má každá kozmetická poradkyňa. Po návrate domov som sa rozhodla, že si tiež vybudujem svoj vlastný tím a začala som motivovať ku zmene životného štýlu ďalšie ženy. Získala som ich vďaka myšlienke mať svoju vlastnú kariéru, stať sa úspešnou, slobodnou a nezávislou. Na také slová ženy reagujú, a tak si aj ony čoskoro začali budovať svoje vlastné tímy a naše spoločné podnikanie sa nádherne rozbehlo. Od tej doby rozdeľujem svoj život na dve diametrálne odlišné obdobia. To jedno je „pred Mary Kay“, to druhé „po Mary Kay“. Keď to niekde poviem, každého hneď zaujíma, čo také podstatné sa v mojom živote zmenilo. A ja odpovedám, že všetko. Zmenilo sa moje myslenie, prístup k životu, k prekonávaniu prekážok. Už sa neobávam budúcnosti a netrápim sa minulosťou, pretože minulosť nezmením a budúcnosť ma ešte len čaká. Žijem súčasnosťou, prekážky v ceste neberiem ako problém, ale ako výzvu k tomu, aby som si vyskúšala svoje sily a prekonala ich. Vždy som túžila po nezávislosti, po finančnej slobode a sebarealizácii. Mary Kay mi toto všetko poskytla, ale dala mi ešte oveľa viac. Jej filozofia šíriť dobro medzi obyčajnými ženami ma úplne naplnila, pretože týmto spôsobom sa život každej z nás stáva neobyčajným. Máme možnosť ovplyvňovať životy druhých, pomáhame im plniť si svoje životné ciele a dodávame im odvahu prekročiť vlastné hranice. Pomáha mi aj v osobnom živote, najmä pri výchove mojich dcér. Vštepujem im lásku k ľuďom, odvahu, silu a vytrvalosť pri všetkom, do čoho sa pustia. Hovorí sa, že najlepšie sa deti vychovávajú príkladom. Sama som uverila vo svoje vlastné schopnosti a veľmi by som si priala, aby si práve toto odniesli do života moje dcéry. Pretože, keď si veríme, tak dokážeme zázraky.
Som veľmi hrdá na svoj tím Eternity, pretože patríme dlhodobo k najlepším v Českej aj v Slovenskej republike. Som šťastná, že medzi sebou máme veľmi dobré vzťahy, navzájom sa podporujeme, spoločne rastieme a držíme sa mušketierskej zásady – všetci za jedného, jeden za všetkých. Výborne sa dopĺňame. Niektoré z nás vedia spájať ľudí, ďalšie majú vynikajúce strategické myslenie. Medzi nami sú kolegyne s veľkým zmyslom pre humor, iné zase majú talent dotiahnuť všetko do najmenšieho detailu. Každá sme iná, ale výborne sa nám spolupracuje, a preto sa nám darí ísť vpred a postupne si plniť všetko, o čom sme kedysi len snívali.