Mahrikova

Mahríková Katarína
Nezávislá Future Executive Senior Sales Director


Mary Kay patrí do môjho života už 15 rokov a to, čo sa na začiatku javilo ako experiment, mi prinieslo takú veľkú pozitívnu zmenu v živote, akú som si vtedy nevedela ani predstaviť. Dôvody, prečo som to vtedy skúsila, sú už iné ako dôvody, prečo v spolupráci s Mary Kay zotrvávam a som naďalej veľmi spokojná.

Kozmetika a líčenie ma vždy veľmi zaujímali a okrem nadšeného osobného užívania prípravkov som aj líčila kamarátky a neskôr aj známe. Absolvovala som aj rekvalifikačné kurzy v obore kozmetológia a vizážistika, ale nenaplnili moje očakávania. Hoci by som to v tom čase nikdy nahlas nepovedala, vedela som, že sa potrebujem pripraviť na veľký krok v živote – odísť z nefungujúceho vzťahu a poskytnúť mojej malej dcérke život, aký si zaslúži. Na to som potrebovala viac časovej flexibility a samozrejme, aj financií. Pri práci v nemocnici som sa síce naučila empatii a rozvíjala som svoju chuť pomáhať ľuďom, ale nenaučila som sa nič o podnikaní, asertivite, ako pracovať s financiami a pod. Preto strach z neznáma bol obrovský. Ale keď má človek dôvod, nájde aj silu a odhodlanie pustiť sa do niečoho nového. 

Rozhodnutie stať sa nezávislou kozmetickou poradkyňou mi uľahčilo niekoľko faktorov: napríklad to, že som na začiatku nepotrebovala žiadnu veľkú investíciu, ďalej ma očarila kvalita Mary Kay prípravkov (tešila som sa, že môžem naplno využiť moje nadšenie z líčenia a kozmetiky). A čo mi najviac pomohlo prekonať strach, bola podpora zo strany spoločnosti Mary Kay a prístup na pravidelné školenia, ktoré sú určené pre všetky nez. kozmetické poradkyne. A poviem vám, že hneď od toho prvého som nadšená a vždy si odnesiem niečo nové. Takže všetko, čo som potrebovala, som sa naučila. A baví ma aj to, že mám možnosť neustále sa vzdelávať a pracovať na sebe.

Všetky ženy chcú byť krásne a chcú mať zdravú a sviežu pleť. A hneď od začiatku ma bavilo pomáhať im v tom. Čas som si rozdelila tak, že som stíhala aj prácu a aj sa venovať ženám. Po roku som si splnila svoj prvý väčší sen a mohla som začať plánovať ďalšie dôležité kroky v živote. 

Potrebovala som pri nich sebadôveru, vedieť zdolávať strach a veriť v dobrý koniec. A aj toto som sa na mojej ceste naučila a veľa z toho aj práve vďaka Mary Kay. Z práce som odišla a venovala som sa už len podnikaniu s Mary Kay, opustila som nefungujúci vzťah a o niečo neskôr som sa vydala za najlepšieho muža na svete  (samozrejme, nebolo až také úplne jednoduché...ale s odhodlaním, vierou a podporou môjho okolia to išlo celkom hladko). Naučila som sa pozerať na svet pozitívne a každý neúspech/prehru/nezdar vnímať ako súčasť cesty, vďaka ktorej sa posúvame.

V súčasnosti má moja dcéra už 19 rokov a je to skvelá mladá žena. Aj jej život ovplyvnila moja cesta s Mary Kay, či už vďaka mojej radosti z práce, z krásneho finančného ohodnotenia alebo kvôli času, ktorý  jej možem venovať. Jedna moja skvelá kolegyňka vraví, že by každému dieťaťu dopriala maminku „Marykayku“  a ja s ňou úplne súhlasím. Čas ubieha veľmi rýchlo a ja som vďačná sama sebe, že som v novembri 2003 urobila to rozhodnutie. Že som to neodkladala a život uchopila do vlastných rúk. Toľko som sa toho naučila a stále sa učím. A toľko skvelých chvíľ mi to prináša, počas ktorých som si už toľko snov splnila. Je to úžasný životný štýl, ktorý by som dopriala každej žene. 

A to je v súčasnosti to, čo je mojím najsilnejším motorom: chcem pomáhať ženám nielen skvelými produktami a farbičkami, ale aj ak sa rozhodnú vyskúšať to a pustia sa do plnenia svojich snov a túžob – som tu pre ne. Už mám okolo seba viac takých žien, ktoré žijú svoj sen. Rada by som vás povzbudila v tom prvom kroku. Nikdy nezistíte, aké to môže byť – kým to neskúsite. Všetkým vám veľmi držím palce a teším sa na stretnutie s vami.