Kuchtova

Kuchtová Soňa
Nezávislá Future Executive Senior Sales Director

Nezávislou kozmetickou poradkyňou Mary Kay som sa stala v roku 2000, keď som odpovedala na inzerát, čo je mi doteraz čudné, pretože som to nikdy predtým, ani potom neurobila.
V tom čase som sa s manželom venovala podnikaniu - mali sme reštauráciu. Mali sme spokojných a stálych zákazníkov a tým pádom som bola spokojná aj ja. Niekedy to bolo dosť náročné, pretože som občas musela zaskočiť za čašníčku, občas za kuchárku a niekedy aj zásobovať. Niekedy sa mi v hlave mihla myšlienka, čo tak asi bude o 20 rokov, ale v podstate som v tom čase mala pocit, že môj život je už nejako nalinkovaný a žiadna veľká zmena ma nečaká.
Ku kozmetike som mala vždy kladný vzťah, ale ani vo sne mi nenapadlo spájať svoju budúcnosť s kozmetikou. Párkrát som sa pristihla pri myšlienke, že by ma práca s kozmetikou aj bavila, ale mala som pocit, že takéto príležitosti čakajú len na mladé dievčatá.
Mary Kay je úžasná v tom, že dáva šancu všetkým ženám bez rozdielu veku, vzdelania, znalosti cudzích jazykov, nerozhoduje, či máte deti malé alebo veľké. Je to skvelá podnikateľská príležitosť, keď si samé môžete riadiť svoj biznis. Ak sa chcete venovať kozmetickému poradenstvu a radiť ženám, ako sa o seba starať, ako sa líčiť – môžete. Ak máte vyššie ambície a chcete sa stať manažérkou, nezávislou Sales Director - môžete. Nemusíte čakať, kým váš riaditeľ odíde do dôchodku. Žiadne obmedzenia neexistujú, tie sú len v našich hlavách.
Mne trvalo rok, kým som urobila rozhodnutie a pochopila, že sa chcem venovať výlučne Mary Kay. Nebolo to ľahké rozhodnutie, pretože začiatky boli všelijaké, keď sa ostatným darilo a mne nie, mala som pocit, že som zakliata. Dnes viem, že je normálne, že sa úspechy striedajú s neúspechmi, že je to prirodzené, len sa s tým treba vyrovnať a nenechať sa neúspechmi odradiť.
Keby mi niekto pred desiatimi rokmi povedal, že budem líčiť ženy, že budem organizovať školenia aj školiť, že spolu s manželom budeme môcť ísť na luxusné dovolenky, ktoré nám zaplatí firma, ťažko by som tomu uverila.
V Mary Kay som našla to, o čom som ani nesnívala, že ma môže stretnúť. Už viem, čo to je, keď niekto povie, že jeho práca je pre neho koníčkom. Táto práca ma napĺňa, uspokojuje, živí mňa a moju rodinu, prináša mi radosť a hlavne priniesla do môjho života zopár ľudí, ktorí ma obohacujú, s ktorými mi je dobre a ktorých by som inak nestretla.