Mary Kay Clinical Solutions® Superséra nenahrádzajú pravidelný režim starostlivosti o pleť – sú vysoko účinnými prípravkami zacielenými na riešenie konkrétneho problému a dopĺňajú vašu doterajšiu starostlivosť o pleť. Možno už používate séra a dobre viete o ich prínose, superséra však pomáhajú riešiť konkrétne problémy s pleťou. Séra aj superséra sú nenahraditeľnými pomocníkmi pre starostlivosť o pleť.

Povzneste svoju starostlivosť o pleť do nových výšin s vysoko účinnými Mary Kay Clinical Solutions® Supersérami prihlásenými na patentovú ochranu. Každé supersérum zahŕňa vysoko účinnú dávku vedecky overených prísad na starostlivosť o pleť. Superséra, ktoré ľahko zaradíte do starostlivosti o svoju pleť, boli vyvinuté špeciálne tak, aby krásne doplnili vaše súčasné postupy starostlivosti o pleť.

 • Obnovujúce supersérum
 • Supersérum proti vráskam
 • Hydratačné supersérum 
 • Rozjasňujúce supersérum
obnovujici superserum

ZAMERAJTE SA NA TEXTÚRU S DVOJICOU KYSELÍN.Vyhlaďte svoju pleť a urýchlite jej obnovu pomocou dynamickej sily dvoch kyselín. Ako starneme, obmena kožných buniek sa spomaľuje, čo môže mať za následok vznik matnej a hrubej pleti. Pravidelný peeling je potom nevyhnutný na dosiahnutie a udržanie jej hladkosti. Týmto spôsobom starostlivosti môžete jemne rozpustiť odumreté kožné bunky a zároveň posilniť žiarivosť pleti.

Hlavné aktívne zložky 
 
Poly-hydroxykyselina (PHA) (glukonolaktón) – 5,0 % 
Druhá generácia technológie hydroxylových kyselín, poly-hydroxykyselina (PHA), má väčšie molekuly ako alfa-hydroxykyselina, čo znamená, že pôsobí výhradne na povrchu pleti a zaisťuje jej jemnú, ale účinnú exfoliáciu. 
 • Množstvo poly-hydroxykyseliny sme špeciálne zvolili tak, aby mohla zostať na pokožke. Pomáha zlepšiť žiarivosť pleti a vzhľad jej textúry tým, že rozbíja väzby medzi odumretými kožnými bunkami a urýchľuje exfoliáciu na vrchnej vrstve pokožky.
 
Alfa-hydroxykyselina (AHA) (kyselina glykolová) – 3,9% 
Vďaka oveľa menším molekulám ako v prípade poly-hydroxykyseliny preniká alfa-hydroxykyselina (AHA) ľahko hornými povrchovými vrstvami pokožky a urýchľuje hlbšiu exfoliáciu.  
 • Alfa-hydroxykyselina prispieva k urýchleniu obnovy pokožky a exfoliácii tým, že rozbíja väzby medzi odumretými kožnými bunkami vo viacerých vrstvách.
 • Táto bezoplachová kyselina tiež pomáha vylepšiť žiarivosť pleti a vzhľad jej textúry pre celkovo hladký dojem. 
 
Glycerín
Táto prírodná zlúčenina obnovujúca pokožku sa získava z rastlín a pôsobí v tomto produkte ako dokonalý doplnok silnej dvojice exfoliačných hydroxykyselín. 
 • Vďaka svojej schopnosti priťahovať k sebe vodu je glycerín široko používaným zvlhčovadlom, ktoré pomáhať hydratovať vrchné vrstvy pokožky.
 
* Na základe testovania in vitro
 

VIDITEĽNÉ ZMIERNENIE VRÁSOK POMOCOU AKTÍVNYCH DERMOKOZMETICKÝCH PRÍSADNovú úroveň pre redukciu vrások dosiahnete pomocou Mary Kay Clinical Solutions® Superséra proti vráskam, ktoré obsahuje najvyššiu koncentráciu vitamínu C a resveratrolu zo všetkých našich produktov. V dôsledku opakujúcich sa pohybov mimických svalov, vystavenia slnečnému žiareniu, prirodzeného starnutia a ďalších faktorov je možné očakávať, že sa nám na tvári objavia jemné linky a vrásky. Toto presne zacielené riešenie podporí pleť vysoko účinnou zmesou vitamínu C, resveratrolu a acetyl hexapeptidu-8. 
 
Intenzívne pôsobiace prísady
 
Vitamín C (kyselina L-askorbová) – 10 % 
Antioxidant s intenzívnymi účinkami, ktorý sa všeobecne uznáva pre schopnosť pôsobiť proti viditeľným známkam starnutia pleti; vysoká koncentrácia vitamínu C pôsobí v prospech vašej pleti po celý deň (pri použití ráno a večer podľa pokynov).
 • Vitamín C pomáha prirodzenej tvorbe kolagénu a elastínu – bielkovín, ktoré prispievajú k zmierňovaniu viditeľnosti jemných liniek a vrások.
 • Silný antioxidant, chráni* pred škodlivým účinkami UV žiarenia a voľnými radikálmi, ktoré sa uvoľňujú v znečistenom prostredí a môžu prispievať k predčasnej tvorbe jemných liniek a vrások.
 • Klinicky bol preukázaný jeho účinok prispievajúci k zmierňovaniu viditeľnosti jemných liniek a vrások spôsobených slnečným žiarením.
 
Resveratrol – 0,1 % 
Resveratrol je podobne ako vitamín C vysoko účinný antioxidant cenený nielen pre pôsobenie proti viditeľným známkam starnutia pleti, ale aj pre to, že chráni povrch kože. 
 • Resveratrol podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu a elastínu a pomáha zabraňovať ubúdaniu kolagénu.
 • Pomáha tiež chrániť* pleť pred poškodením slnečným žiarením, ktoré môže prispievať k predčasnej tvorbe jemných liniek a vrások.
 
Acetyl hexapeptid-8 
Acetyl hexapeptid-8, ktorý prispieva k obnove pleti, je špeciálny peptid vyvinutý tak, aby zmierňoval viditeľnosť jemných liniek a vrások.
 • Acetyl hexapeptid-8 pomáha zmierňovať signály, ktoré postupne vedú ku vzniku jemných liniek a vrások.
 
*Testovanie in vitro.
 

PODPORTE HYDRATÁCIU PLETI KYSELINOU HYALURÓNOVOU S DVOJAKÝM PÔSOBENÍMVychutnajte si každú kvapku vysoko účinných hydratačných prísad obsiahnutých v jedinom prípravku. Ak nie je hydratácia pokožky v rovnováhe, môže byť kožná bariéra oslabená a jemné linky a vrásky tak môžu byť viditeľnejšie. Podporte svoju kožnú bariéru Mary Kay Clinical Solutions® Hydratačným supersérom [990284879], ktoré obsahuje jedinečnú zmes prísad cieliacu na tri hlavné faktory ovplyvňujúce hydratáciu.
 
Intenzívne pôsobiace prísady
Kyselina hyalurónová (HA) (hyaluronát sodný) – 0,25 % 
Kyselina hyalurónová je stále obľúbenejším vysoko účinným zvlhčovadlom, o ktorom je známe, že viaže tisíckrát viac vody, než samé váži. Takto zadržiavané molekuly vody udržujú objem a zdravý vzhľad pleti.
Na riešení problému suchej pleti sa podieľajú dve formy kyseliny hyalurónovej umožňujúce dvojaké pôsobenie:
o HA s nízkou molekulovou hmotnosťou preniká do stratum corneum – najvrchnejšej vrstvy pokožky, kde priamo dodáva dôležitú vlhkosť, a pomáha vypĺňať jej objem zvnútra.
o HA s vysokou molekulovou hmotnosťou zostáva na povrchu pokožky, pomáha ju chrániť a dodáva jej objem zvonka.
 
Ceramid – 0,01 %
Ceramid je ako neoddeliteľná zložka stratum corneum je nutný na zadržiavanie vlhkosti v pleti.
Ceramid napodobňujúci vlastnosti kože pomáha zlepšovať hydratáciu pokožky a podporuje správne fungovanie kožnej bariéry.
 
Výťažok zo železníka lekárskeho  – 1,5 %
(ovplyvňuje prirodzený hydratačný faktor, tzv. NMF) 
Zvýšený prirodzený hydratačný faktor (NMF) zlepšuje nielen hydratáciu pleti, ale aj fungovanie kožnej bariéry, čo je zásadné pre ochranu tela pred stresujúcimi faktormi vyskytujúcimi sa v životnom prostredí a pred stratou vody z pokožky. 
Nami zvolený rastlinný výťažok (zo železníka lekárskeho) podporuje v pokožke prirodzenú tvorbu tohto hydratačného faktora (NMF). Zložky, ktoré sú jeho súčasťou, vstrebávajú vodu zo vzduchu a zlučujú ju s vodou, ktorú samy obsahujú, najvrchnejšie vrstvy pokožky tak ani napriek pôsobeniu vonkajších faktorov nestrácajú svoju vlhkosť.
 

ROZJASNITE SI PLEŤ S POMOCOU VITAMÍNU B3.Použite tieto aktívne látky inšpirované dermatológmi na viditeľné zosvetlenie tmavých miest. Rôzne faktory, ako sú hormóny, starnutie a znečistenie životného prostredia, môžu vyvolávať nepravidelnú produkciu melanínu, ktorá potom spôsobuje nerovnomerný tón pleti. Obnovte žiarivosť svojej pleti vďaka trojici superúčinných ingrediencií.  

Hlavné aktívne zložky 
 
Kyselina ferulová 
Vysoko účinný antioxidant, kyselina ferulová, pôsobí ako štít, ktorý pomáha brániť pleť pred vonkajšími faktormi, ktoré môžu spôsobiť jej nerovnomerné zafarbenie (hyperpigmentáciu). 
 • Kyselina ferulová pomáha predchádzať tvorbe voľných radikálov na pokožke, čo znamená menej faktorov, ktoré vedú k zmene farby.
 • Podporuje aj antioxidačné systémy pokožky*, ktoré pomáhajú redukovať zmenu farby.
 • Jej upokojujúce účinky prispievajú k obmedzeniu kľúčových príčin zmeny farby, čo vedie k vyrovnaniu tónu pleti a jej rozjasneniu.
 
Niacínamid (vitamín B3) 
Jeden z najlepších zdrojov vitamínu B3, niacínamid, je základnou živinou, ktorá je celosvetovo uznávaná ako látka s vysoko rozjasňujúcim účinkom. 
 • Preukázalo sa, že pri aplikácii na kožu (topická aplikácia) niacínamid významne znižuje viditeľné zafarbenie kože (hyperpigmentáciu) tým, že chráni kožnú bariéru, ktorá tvorí vašu prvú obrannú líniu proti vonkajším vplyvom.
 • Pôsobí tiež ako antioxidant, ktorý preukázateľne pomáha obmedzovať kľúčové príčiny zmeny farby a vyrovnáva tak tón pleti a rozjasňuje ju. 
 
Výťažok z bielej fazule (rastlinné aminokyseliny) 
Mary Kay objavila vplyv výťažku z bielej fazule na účinnosť rozjasnenia a tento svoj objav si nechala patentovať. 
 • Preukázalo sa, že výťažok z bielej fazule výrazne rozjasňuje pokožku.
 • Tiež znižuje* viditeľný kontrast tmavých škvŕn a zlepšuje celkový vzhľad nerovnomerného tónu pleti. 
 
* Na základe testovania in vitro
 

AKO POUŽÍVAŤ SUPERSÉRA

Toto dermokozmetické ošetrenie pôsobí na pleť ako wellness, kombinácia koncentrovaných dávok niektorých vedecky najviac cenených látok v každej drahocennej kvapke pomáha pleti naplno rozvinúť jej potenciál. Len čo zistíte, ktoré zo supersér je pre vás to pravé, ľahko ho zaradíte do pravidelnej starostlivosti o pleť.

 

Rad produktov Mary Kay Clinical Solutions® obsahuje dermokozmetické prípravky, ktoré majú kozmetický i dermatologický prínos. Či už chcete viditeľne redukovať jemné linky a vrásky, zlepšiť hydratáciu pleti alebo len máte záujem o pridanie účinnejších prísad do svojej starostlivosti o pleť, tieto prémiové produkty vám dobre poslúžia.

Podporte starostlivosť o svoju pleť prostredníctvom Mary Kay Clinical Solutions® Kolekcie. Pri retinole, ktorý je zlatým štandardom v starostlivosti o pleť, sa preukázalo, že pôsobí proti známkam starnutia, ktoré zatiaľ nevidíte, a ľahké pleťové mlieko upokojuje podráždenú pleť a okamžite ju hydratuje.

8 týždňov, aby si vaša pleť privykla


MARY KAY CLINICAL SOLUTIONS KOLEKCIA

Táto kolekcia prinášajúca výsledky obsahuje retinol vo vysokej koncentrácii, ktorý sa krásne dopĺňa s pleťovým mliekom. To je perfektný prípravok pre tých, ktorí do svojej starostlivosti o pleť prvýkrát zavádzajú takú vysoko účinnú látku, ako je retinol, teda koncentrovaný vitamín A. Spoločnosť Mary Kay dokonca pripravila osemtýždňový program na zavádzanie retinolu do starostlivosti o pleť pre používateľky, ktoré s retinolom začínajú; protokol má za úlohu pomôcť minimalizovať možný diskomfort, ktorý sa môže objaviť pri prvom používaní čistého retinolu s koncentráciou 0,5 %.
 • Týždeň 1 + 2: Mary Kay Clinical Solutions® Retinol 0.5 sérum aplikujte raz za týždeň večer, zriedený Mary Kay Clinical Solutions® Upokojujúcim a obnovujúcim mliekom (links to 990280283)
 • Týždeň 3 + 4: Mary Kay Clinical Solutions® Retinol 0.5 sérum aplikujte raz za týždeň večer, potom na pleť naneste Mary Kay Clinical Solutions® Upokojujúce a obnovujúce mlieko 
 • Týždeň 5 + 6: Mary Kay Clinical Solutions® Retinol 0.5 sérum aplikujte dvakrát za týždeň večer a potom na pleť naneste Mary Kay Clinical Solutions® Upokojujúce a obnovujúce mlieko
 • Týždeň 7 + 8: Mary Kay Clinical Solutions® Retinol 0. 5 sérum aplikujte trikrát až päťkrát za týždeň a potom na pleť naneste Mary Kay Clinical Solutions® Upokojujúce a obnovujúce mlieko

Po obdobie zavádzania retinolu do starostlivosti o pleť používajte Mary Kay Clinical Solutions® Hydratačné supersérum, aby ste pleti dodali dodatočnú hydratáciu a predišli tak prípadnej vyššej suchosti. Supersérum potom používajte ďalej, ak je jedným z vašich cieľov na zlepšenie stavu pleti zvýšenie hydratácie. Po dokončení retinizácie môžete výsledok ešte podporiť pridaním Mary Kay Clinical Solutions® Superséra proti vráskam na ranné ošetrenie pleti alebo jeho striedavým použitím večer s Mary Kay Clinical Solutions® Retinol 0.5 sérom.