Opuchnuté oči – odpovede na otázkyJe jedno, koľko toho vypijeme, naspíme a ako sa snažíme obmedzovať stres, nepekné opuchy a vačky pod očami nás stále z času na čas sužujú. Nech sa snažíme akokoľvek, nemôžeme sa ich zbaviť, prečo? Čítajte ďalej a dozviete sa, čo je ich príčinou a ako na ne.

PREČO MI VÔBEC OPÚCHAJÚ OČI?

Dôvodov je veľa! Prebdené (aj keď často fajn) noci, znečistenie, UV žiarenie, alergia alebo prirodzené starnutie pleti. A niečo sa deje aj pod kožou. Ste pripravená pozrieť sa
s nami hlboko pod povrch? Čítajte ďalej!

Dr. Tiffany Carle, hlavná vedecká pracovníčka pre značku Mary Kay, ponúka vysvetlenie: „Cez noc sa v pokožke hromadí tekutina, čo spôsobuje opuchy. V priebehu dňa tekutinu odvádzajú lymfatické kapiláry. Tieto opakované opuchy a odvádzanie tekutiny sú pre jemnú pleť záťažou.“

A potom dodáva: „Postupom času cievy môžu ochabovať, okolo očí sa môže začať hromadiť tekutina. Cievy v oblasti pod očami môže oslabovať aj UV žiarenie, voľné radikály a ďalšie dráždivé vplyvy, v dôsledku toho sa tu môže hromadiť prílišné množstvo tekutiny. Oslabené cievy môžu spôsobovať aj to, že sa pod očami začnú hromadiť krvné pigmenty, a vytvoria sa tmavé kruhy.“

Dr. Carle pokračuje: „K tomu si pripočítajte bežný úbytok kolagénu, elasticity a pevnosti pleti aj neustále pôsobenie gravitácie, ktorá pleť ťahá nadol (tieto javy taktiež označujeme ako proces starnutia), potom to vyzerá, že je pod očami viac kože, ktorá navyše vyzerá unavene, a to vedie k vzniku vačkov.“

No dobre, to zatiaľ stačí.

Korektory na béžovom pozadí.

AKO TEDA NA OPUCHY, ABY SA ZMENŠILI I VAČKY POD OČAMI?

Určite pomôže kozmetický korektor, najmä ak okrem opuchnutých očí a vačkov pod očami riešite aj tmavé kruhy.

Dobré sú aj domáce pomôcky zo starej školy – kanvička neti, nakrájaná uhorka, vychladené lyžičky, vrecúška od čaju a mletá káva.

PRE OKAMŽITÝ VÝSLEDOK, BUDETE POTREBOVAŤ VIAC NEŽ LEN KOREKTOR ALEBO UHORKU.

Krátkodobo vás vačkov pod očami v okamihu zbaví Očný krém na okamžité zmiernenie opuchov, jeho účinky trvajú až šesť hodín. Ide o skutočne novátorský produkt a využijete ho na zvláštne príležitosti, keď nechcete vyzerať unavene, alebo aj  každý deň, keď potrebujete zredukovať opuchy očí aj s dočasným účinkom.

Dlhodobý účinok vám zaistí dobrý krém na oči na každodenné použitie – jeho používanie je dôležité, aby oblasť okolo očí vyzerala stále zdravo! Nezabúdajte ho používať ráno aj večer. A na rozdiel od Očného krému na okamžité zmiernenie opuchov by ste mali krém na oči nanášať všade okolo očí, teda pod očami, na očné viečka aj ku kútikom.

Krém na oči by sa mal postarať aj o hydratáciu a spevnenie pleti, pôsobiť na tmavé kruhy aj jemné linky a vrásky. Záleží na vás, čo máte rada, ale aj očný krém by mal po nanesení dodať pleti krémový a upokojujúci alebo osviežujúci pocit.

Hľadajte zložky pôsobiace proti starnutiu, ako je vitamín C, ktoré pleť rozjasnia, a zásobia ju kolagénom; s hydratáciou očnej oblasti pomôže kyselina hyalurónová, pretože slnko môže pleť zbavovať vlhkosti; pomôže aj resveratrol – antioxidant, pre ktorý bolo preukázané, že prispieva k zjednoteniu tónu pleti.

A konečne, ak budete chcieť pre svoje oči urobiť z času na čas niečo navyše, sú skvelým spoločníkom pre chvíľu upokojenia gélmi. Hydrogelové vankúšiky pod oči alebo Upokojujúca očná maska vám v pohodlí domova doprajú zážitok ako zo salónu. Oba produkty sú chladivé a osviežujúce – a koho by taký únik z každodenného zhonu nepotešil?! 

So všetkými možnosťami, z ktorých môžete vyberať (alebo skôr vaše oči), môžete dať nakrájanej uhorke, studeným obkladom a vrecúškam od čaju na chvíľu voľno!
 


Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako sa starať o oblasť pod očami, zoznámte sa s ďalšími produktmi, ktoré zmierňujú opuchy v tejto oblasti. Ak by ste sa radšej o všetkom okolo krásy s niekým porozprávali, kontaktujte nezávislú kozmetickú poradkyňu! Ako osobná poradkyňa pre starostlivosť o pleť vám pri osobných schôdzkach a stretnutiach v malých skupinkách pomôže nájsť produkty na dočasné aj trvalé riešenie pre starostlivosť o očné okolie a predstaví vám najnovšie trendy v líčení – a to online aj osobne!Megan Thomas píše o kozmetike a prisahá, že ofina jej zmenila život. Každý deň používa TimeWise® Regeneračné sérum C+E a nevychádza z domu bez Mary Kay® Maskary Ultimate™ alebo Mary Kay Unlimited® Lesku na pery v odtieni Pink Ballerina.