Ste na retinol zvedaví? Možno vás bude zajímať, čo môže urobiť s pleťou. Alebo ste počuli o možných vedľajších účinkoch, preto sa chcete dozvedieť viac, než postúpite k ďalšiemu kroku. Čítajte ďalej! Informácie uvedené nižšie vás utvrdia v tom, že táto zložka JE pre vás správna, aj keď ste zatiaľ žiadnu vrásku neobjavili (a ak ste nejakú objavili, tak rozhodne je!).

Fotka prípravku Mary Kay Clinical Solutions® Retinol 0.5 sérum na zrkadle s tromi kvapkami zloženia veľkosti hrášku.

Začneme s vysvetlením, čo to je. Retinol, Retín-A a ďalšie retinoidy sú súčasťou radu vitamínu A. Naše telo vytvára vitamín A prirodzene a je nutný pre zdravý vývoj buniek. Vlastná lokálna aplikácia tohto vitamínu preukázala, že udržuje celistvosť pokožky, pretože podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu a elastínu vrátane zlepšenia obnovy kožných buniek.

 Ak sa hovorí o retinole v ordinácii lekára, možno sa o nej zmieňuje ako o zlatej dermatologickej zložke v boji proti starnutiu. Sila ošetrenia (Retín A alebo tretinoín) je čistou kyselinou retinovou a dá sa okamžite použiť na pokožke. Čistý retinol, ktorý sa vyskytuje vo vysokých koncentráciách, sa mení na kyselinu retinovú.

Zabráňte viditeľným známkam starnutia a odvráťte ich


Vedecké štúdie na univerzitách a u dermatológov vedené po desiatky rokov po celom svete podporili mimoriadne účinky tejto zložky a preukázali, že majú pozitívny vplyv na omladenie vzhľadu pokožky.

• Zabránenie viditeľnému starnutiu, ktoré zatiaľ nevidíte.

Táto silná forma vitamínu A neovplyvňuje jedinú vlastnosť mlado vyzerajúcej pleti. Klinická štúdia preukázala, že vitamín pomáha odvrátiť niekoľko viditeľných známok starnutia, ako sú:

• Drobné ryhy a vrásky
• Pevnosť pokožky
• Jednotný tón pleti
• Textúra pleti (jemnosť)
• Elasticita pokožky
• Žiarenie

To sa stane tak, že pozbierate všetok kolagén, ktorý pleť každoročne stráca:   

• Podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu a elastínu, čím zdokonaľuje vzhľad pokožky, v ktorej už kolagén ubúda.
• Okrem toho stimuluje obnovenie buniek pod povrchom pokožky, preto pleť vyzerá tak, ako keď ste boli mladší. (A ak stále nevidíte viditeľné známky starnutia, môže dôjsť k oneskoreniu viditeľnosti!)

Sila veľkosti hráškuVysoko koncentrovaný retinol je jednozložkový, preto viac neznamená „lepšie“. Pravidelne dávkujte prípravok veľkosti hrášku – i každý druhý večer – a objaví sa viditeľné zlepšenie. 

Dávka Retinolu 0.5 veľkosti hrášku na dámskom ukazováčiku.

Samozrejme nie všetky výrobky s retinolom sa vyrábajú rovnako. Až sa budete rozhodovať o kúpe, najskôr sa chcete pozrieť na výsledky klinických štúdií, pri ktorých sa preukázali pozitívne účinky. Vysoko účinný prípravok funguje na vzhľad hlbokých línií a vrások, nejednotný tón pleti (teda pigmentové alebo starecké škvrny) a pokles pevnosti pleti – vlastne na všetky vlastnosti, ktoré vás robia staršou.  

Pokiaľ ide o vedľajšie účinky retinolu Čistý retinol je silnou zložkou, ktorá dopĺňa večernú pravidelnú starostlivosť o pleť. Je však dôležité pochopiť, že pri prvom použití nočného krému alebo séra na báze retinoidu sa pleť môže najskôr zhoršiť, než sa zlepší. Pleti trvá, než si na takú silnú koncentráciu zvykne. Častými vedľajšími účinkami pri zavedení novej a vysokej koncentrovanej látky môže byť dočasné začervenanie, suchá a šupinatá pokožka. Vedľajšie účinky zmiznú, len čo sa pleť „zretinizuje“.Čo je „retinizácia“? Retinizácia je obdobie, počas ktorého si pleť zvyká na vitamín A. Len čo je pleť retinizovaná, mali by nepriaznivé a dočasné stavy zmiznúť. Aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky a úspechy, vytvorila Mary Kay jedinečný osemtýždňový proces retinizácie, aby sa zabránilo možným nepríjemným prejavom, ku ktorým dochádza pri prvom používaní čistého retinolu s koncentráciou 0,5 %. Postup sme vytvorili spoločne s dermatológmi, aby sme podporili úžasné účinky tohto prípravku bez ohľadu na vek, etnickú príslušnosť alebo typ pleti klientky. Kolekcia obsahuje Retinol 0.5 a Upokojujúce a obnovujúce pleťové mlieko a aplikuje sa postupne a so zvyšujúcou sa intenzitou, aby sa dosiahol úspešný výsledok Osemtýždňový tréning pleti 8 týždňov k úžasným výsledkom

Mary Kay Clinical Solutions® Upokojujúce a obnovujúce mlieko na zrkadle a okolo tekutý prípravok.

Toto pokročilé dermokozmetické ošetrenie zahŕňa Mary Kay Clinical Solutions® Upokojujúce a obnovujúce mlieko (links to PDP). V prvých týždňoch používania lokálneho retinoidu budete musieť pravdepodobne dodať pokožke viac hydratácie než obvykle. Upokojujúce pleťové mlieko pomáha v boji s dočasne suchou pokožkou a možno ho používať i s bežným hydratačným prípravkom. Obsahuje rastlinné oleje (kokosový, jojobový, požltový a olivový), ktoré dodávajú pokožke bohaté mastné kyseliny, čím pleť vyživujú a upokojujú. Zatiaľ čo glycerín a skvalán pomáhajú predchádzať vysušovaniu. Maximálne výsledky. Maximálne upokojenie.
Čo by vás ešte mohlo zajímat

Pravdepodobne vás neprekvapí, že táto účinná zložka pôsobiaca proti vráskam vyžaduje zvláštne zaobchádzanie. Pri očnom okolí sa aplikácii vyhnite. Ak dôjde ku styku s očami, dobre prepláchnite vodou. Ak večer používate očný krém, odporúčame naniesť ho a počkať, až sa vstrebe, potom aplikujte Mary Kay Clinical Solutions® Retinol 0.5 sérum. 

Môže nastať dočasný nepríjemný stav, ako je mierne sčervenenie, suchá a šupinatá pokožka. Ale ak sa objaví závažnejšia vyrážka alebo podráždenie, prípravok nepoužívajte a obráťte sa na lekára. Ak dojčíte, ste tehotná alebo plánujete tehotenstvo, nepoužívajte retinol. Udržujte mimo dosahu detí. Dajte pozor na to, koľko času trávite vonku, aby sa nezvýšila citlivosť na slnko. Retinol aplikujte večer a cez deň sa natrite opaľovacím krémom so širokým spektrom filtrov. Prípravky s retinolom vždy skladujte mimo zdroja extrémneho tepla alebo priameho slnečného žiarenia.

Ak chcete ešte jemnejšiu starostlivosť


Fotka prípravkov Mary Kay Clinical Solutions® Kolekcia a TimeWise Repair®.

Jemný postup retinizácie pomocou vysoko koncentrovaného retinolu značky Mary Kay je dostupnejší ženám i mužom než kedykoľvek predtým. Ak sa ale stále obávate silných účinkov, máme pre vás účinnú a nedráždivú alternatívu v podobe krému s vitamínom A, ktorý poskytuje viditeľné a dlhodobé výsledky. TimeWise Repair™ Volu-Firm™ Nočný krém s retinolom  a TimeWise Repair™ Volu-Fill™ Krém na vyplnenie hlbokých vrások predstavujú dve možnosti starostlivosti o citlivú pleť. Oba omladzujúce krémy obsahujú zapuzdrený retinol, ktorý sa uvoľňuje postupne do mikrosfér, čím pokožku omladzuje. 
Nečakajte, až uvidíte prvú vrásku

Nemusíte čakať, až sa vám objavia vrásky, aby ste mohli vyskúšať vysoko koncentrovaný retinol. Ide o osvedčenú zložku pre zdravo vyzerajúcu pleť. A ak ste sa vyhýbali pleťovým krémom na báze retinolu pre vedľajšie účinky, nastal čas pozrieť sa na ne znovu. V Mary Kay je to jednoduché, v kolekcii je retinolové sérum a pleťové mlieko ako silná dvojka, ktorá poskytuje viditeľné výsledky a minimalizuje nepriaznivé stavy. Nastal čas opäť sa zamilovať do svojej pleti!