Vitajte v sekcii často kladených otázok. Či už ste nezávislá kozmetická poradkyňa Mary Kay, potenciálna nezávislá kozmetická poradkyňa, zákazníčka alebo iba návštevník, táto stránka vám poskytne jasný a jednoduchý prístup k dôležitým informáciám o príležitostiach a filozofii, na ktorej bola spoločnosť Mary Kay vybudovaná.

Aký môžem očakávať budúci zárobok ako nezávislá kozmetická poradkyňa?
Možnosť zárobku v Mary Kay je neobmedzená; avšak nie je možné garantovať základnú výšku zárobku. Suma, ktorú si môžete zarobiť ako nez. kozmetická poradkyňa, závisí na mnohých faktoroch vrátane vašich osobných cieľov, množstva času a úsilia, ktoré ste sa rozhodli do podnikania investovať. Veľa nezávislých kozmetických poradkýň sa venuje svojmu podnikaniu len na čiastočný úväzok, aby dosiahli finančné ciele v krátkom časovom horizonte – ak chcú zabezpečiť členom rodiny darček, rodinnú dovolenku, deťom školské oblečenie alebo výučbu. Niektoré z nezávislých poradkýň sa však rozhodli vybudovať vlastné podnikanie, vzdali sa doterajšej práce a venujú sa podnikaniu s Mary Kay na plný úväzok. Suma, akú si zarobíte, je čisto na vás. Ako by povedala Mary Kay Ash: „Nastavte si svoje ciele a sledujte ich, kým ich nedosiahnete. Najprv v nich musíte veriť a vidieť vo svojej mysli. Môžete dosiahnuť všetko, čo si vaša myseľ dokáže predstaviť!“
Ktoré z predajných a marketingových postupov mi pomôžu byť úspešnou?
Húževnatosť a vytrvalosť sú jednoznačne dôležité vlastnosti na úspech v ktoromkoľvek podnikaní orientovanom na priamy predaj. Zistili sme, že najúspešnejšie nezávislé kozmetické poradkyne Mary Kay pojali predaj a zdieľanie príležitostí v duchu zlatého pravidla spolu s vlastným dobrým úsudkom a milou povahou. Neustále pripomíname, že je potrebné vžívať sa pri obchodných rokovaniach a rozhodovaniach do druhej osoby, s ktorou by ste mali jednať a vážiť si ju tak, ako chcete, aby s vami jednala a vážila si ona vás. Mary Kay často hovorievala: „Máte moc presvedčiť každého, s kým sa stretnete, preto sa snažte urobiť svojimi činmi a slovami dojem a zlaté pravidlo si zvoľte za svoje životné krédo!”
Príležitosť s Mary Kay: Čomu vďačíte za úspech?

Nezávislé kozmetické poradkyne často hovoria o tom, že žijú ako vo sne. Možno ste už počuli o flexibilite v podnikaní s Mary Kay a o tom, ako práve podnikanie s Mary Kay umožňuje tráviť viac času s rodinou. S časom zaobchádzajú, ako samy uznajú za vhodné. Rozbehnutá kariéra a peňažné zárobky im dovoľujú vzdať sa doterajšej práce. Ako je možné toto všetko dosiahnuť? Tieto ženy pracovali veľmi efektívne, aby sa dostali tam, kde sú dnes. Jednoducho ide o väčšiu flexibilitu, ktorá vytvára v Mary Kay oveľa lepšie príležitosti v porovnaní s typickým zamestnaním.

Mary Kay Ash bola známa ako jedna z najtvrdšie pracujúcich ľudí, ktoré ste kedy mohli stretnúť. Ako zakladateľka toho, čo sama nazývala "Klub piatej hodiny rannej", začínala svoj deň už o piatej ráno. Obetovala hodinu alebo dve spánku, aby naštartovala svoj deň. Veľa nezávislých kozmetických poradkýň ide rovnakou cestou a pripája sa ku "Klubu piatej hodiny rannej", ľahko tak ráno zvládnu všetko potrebné skôr, ako vypravia svoje deti do školy. Na druhej strane, spánok môže byť pre vás príliš drahocenný a radšej smerujete väčšinu svojich povinností do druhej polovice dňa. Alebo by ste si radšej naplánovali stretnutia podľa aktivít svojich detí a organizovali kozmetické poradenstvá zatiaľ, čo sú v škole? Alebo snáď uprednostňujete prácu cez víkendy? Možnosti v podnikaní s Mary Kay sú neobmedzené!

Ako nezávislá kozmetická poradkyňa Mary Kay ste svojím vlastným pánom, každý deň si sama rozhodnete, kedy začnete pracovať a kedy skončíte. Sama si plánujete svoj rozvrh a tempo, akým sa budete krôčik po krôčiku šplhať k úspechu. Ak sú vaše ciele iba doplnkom k vášmu povolaniu na plný úväzok, množstvo hodín venovaných Mary Kay bude pravdepodobne pomerne malé. Na druhej strane, ak si vyberiete a prehodnotíte vaše ciele a uprednostníte Mary Kay, budete venovať práci oveľa viac času, aby ste tieto ciele dosiahli. Ide o to, že si sama vyberáte svoju cestu a svoj cieľ. Vy si stanovujete správny pomer medzi rodinou a kariérou.

Vy si stanovujete správny pomer medzi vierou, rodinou a kariérou.

„Niekto raz povedal, že práca v Mary Kay je najlepšie platenou ťažkou prácou na svete. Verím, že my všetci máme materiálne potreby a požiadavky, preto si sami určíme, ako nám podnikanie v Mary Kay pomôže tieto potreby zaistiť a uspokojiť!” – Mary Kay Ash  

Koľko prípravkov potrebujem nakúpiť ako nová nez. kozmetická poradkyňa?

Práve ste si zakúpili svoj štartovací kufrík a zaujímalo by vás, koľko prípravkov by ste si mali na začiatok objednať? Po prvé, je potrebné vedieť, že vytváranie zásob je individuálne a záleží na okolnostiach – a rozhodne to nie je podmienka na to, aby ste mohli začať podnikať s Mary Kay. Majte na pamäti, že je na vás, koľko úsilia do podnikania s Mary Kay venujete a koľko treba investovať do prípravkov v zásobe, ktoré podporia vaše plánované aktivity.

Možno premýšľate o dôvodoch, ktoré viedli Mary Kay Ash k presvedčeniu, že udržiavanie určitej veľkosti zásob je výhodou. Mary Kay si vždy zakladala na bezchybnom zákazníckom servise, ktorý mohla okamžite poskytnúť svojim zákazníčkam, ktoré si žiadali jej kozmetické prípravky starostlivosti o pleť.

Vedela, že tak vybuduje silnú základňu verných zákazníčok. Verila aj v to, že udržiavanie určitého množstva prípravkov podporí nezávislé kozmetické poradkyne k väčšej motivácii a zapáleniu do podnikania s Mary Kay.

Môžete si byť istá, že v materiáloch, ktoré máte k dispozícii, môžete nájsť tipy, ktoré vám pomôžu úspešne predať všetky vaše prípravky, ktoré ste si nakúpili do zásoby. Máte aj príležitosť opýtať sa iných nezávislých kozmetických poradkýň a svojej nezávislej Sales Director na tipy a rady ohľadom podnikania s Mary Kay. Niekedy stačí len zmeniť pohľad na vec k tomu, aby ste si vytvorili účinnú stratégiu na rozvoj vášho podnikania.

Ako často Mary Kay predstavuje nové prípravky? Ovplyvňuje to nejakým spôsobom nezávislé kozmetické poradkyne?
Mary Kay neustále sleduje najnovšie trendy, aby svoju ponuku prípravkov mohla vylepšovať a udržiavala si tak konkurencieschopnosť na trhu. Limitované edície dekoratívnej kozmetiky sú uvádzané periodicky v snahe reagovať na trendy aktuálnej sezóny. Naše základné produktové rady sú aktualizované každých 3-5 rokov s cieľom zaviesť posledné inovácie a objavy v oblasti starostlivosti o pleť. Hoci tak nekonáme často, príležitostne aktualizujeme naše balíčky s cieľom zabezpečiť primeranú aktuálnosť. Nezabúdajte, že sa nachádzame v rýchlo sa meniacom kozmetickom odbore. Rovnako ako v automobilovom priemysle, móde, spotrebnej elektronike, je aj v kozmetickom priemysle novinka to, čo útočí a láka zákazníka k značke.

Základom konkurencieschopnosti na našom trhu sú inovácie. Inovácie našich prípravkov ukazujú ochotu ako našej spoločnosti, tak aj nezávislých kozmetických poradkýň ponúkať prípravky, ktoré zodpovedajú potrebám zákazníkov.