Získané z prírody, vyrobené pre vás.Predstavujeme Mary Kay Naturally™, našu prvú líniu prírodnej certifikovanej starostlivosti o pleť. 

Príroda je plná zázrakov, ktoré sú prospešné pre pleť. Práve to inšpirovalo našu novú líniu starostlivosti o pleť Mary Kay Naturally™, ktorej súčasťou sú ingrediencie získavané z prírody, pretvorené do vzrušujúcich produktov. 
Efektívne multifunkčné produkty sú tým pravým krokom pre vašu každodennú starostlivosť o pleť, pričom šetrné zloženie je zároveň vhodné pre citlivú pleť. Privítajte nové prírodné riešenie zaručujúce skvelo vyzerajúcu a zdravú pleť. 

 

 

Ako definujeme prírodne získavané ingrediencie 

Ako definujeme prírodne získavané ingrediencie 

Prírodná kozmetika nie je regulovaná žiadnou vládnou vyhláškou, spoločnosť Mary Kay teda definuje svoju líniu Mary Kay Naturally™ tak, že jej produkty obsahujú najmenej 90 % ingrediencií získaných z prírodných zdrojov. Tento pomer je nastavený v súlade so štandardmi nezávislej tretej strany — v súčasnosti ide o štandardy spoločnosti COSMOS. Prírodné zdroje zahŕňajú vodu, rastliny, minerály, ingrediencie minerálneho pôvodu a iné poľnohospodárske produkty. Všetky zvyšné ingrediencie sú určené na lepšie spojenie prípravkov a efektívny čas spotreby. Na zadnom obale každého výrobku je k dispozícii celé zloženie a presný pomer prírodne získaných prísad. Všetky produkty línie Mary Kay Naturally™ sú navyše bez parabénov, ftalátov, syntetických prísad a sulfátov SLS/SLES. Niektoré z produktov môžu byť vyrobené bez ďalších vybraných prísad. Viac o štandardoch spoločnosti COSMOS sa dozviete tu https://www.cosmos-standard.org/about-the-cosmos-standard
 


Prírodne získavané ingrediencie

Zjemňujúci olej zo sladkých mandlí, antioxidačná voda z nevädzových kvetov, zvlhčujúci kandelilový vosk… to sú len niektoré z mnohých prírodne získaných prísad, ktoré línia Mary Kay Naturally™ využíva na zjemnenie, osvieženie a čistenie. Čo naopak v našich výrobkoch tejto línie nenájdete, sú parabény, ftaláty, syntetické vône, umelé farbivá a sulfáty SLS/SLES. Naším najnovším cieľom je dať ženám čo najväčšiu šancu zamilovať si naše produkty. Certifikované v záujme dôvery

Chceme, aby ste dôverovali našim ingredienciám milujúcim pleť, preto je každý produkt línie Mary Kay Naturally™ certifikovaný nezávislou treťou stranou. V prípade základnej línie sme oslovili spoločnosť COSMOS Natural certifikovanú organizáciou ECOCERT, ktorá hodnotí všetko, od zdrojov a spracovania ingrediencií až po výrobu a balenie produktu. Viac informácií o štandarde spoločnosti COSMOS nájdete na https://www.cosmos-standard.org/about-the-cosmos-standardViacúčelové formy

Od hydratácie po peeling – každý produkt Mary Kay Naturally™ zanecháva zdravý vzhľad pleti a šetrné zloženie vyhovuje citlivej pokožke. Používajte každý produkt zvlášť alebo ich kombinujte a zažite pravý kozmetický zážitok. 

Prirodzene krásna pleť každý deňTu sa dozviete, kedy a ako používať rad starostlivosti o pleť Mary Kay Naturally™

    

  • Mary Kay Naturally™    Čistiaci krém 
  • Mary Kay Naturally™  Púdrový peeling 
  • Mary Kay Naturally™   Výživný olej 
  • Mary Kay Naturally™ Hydratačný balzam 

Voda z nevädzových kvetov (Centaurea cyanus)n

Voda z nevädzových kvetov (Centaurea cyanus) má bohatú históriu použitia pri upokojení a zjemnení pokožky. Je to pôvodne európska rastlina, ktorá obsahuje flavonoidové antioxidanty pomáhajúce v boji proti uvoľňovaniu voľných radikálov. 

Glycerín

Glycerín vypĺňajúci pokožku má známe zvláčňujúce účinky. Viaže na seba vodu a pomáha tak zvýšiť mieru hydratácie. Prirodzene sa vyskytuje v koži. Nielenže pomáha zlepšiť stav pleti, ale dodáva jej aj hladký a jemný pocit.

Olej zo sladkých mandlí (Prunus amygdalus dulcis) 

Prírodný zvláčňujúci olej zo sladkých mandlí sa získava z mandľových semien (prunus amygdalus dulcis). Je známy pre svoje zjemňujúce, zvláčňujúce a vyhladzujúce účinky na pleť. Je bohatý na nesaturované tuky a esenciálne mastné kyseliny, ktoré pomáhajú hydratovať pleť a uľaviť jej od suchosti. 

Vitamín E (Tokoferol)

Vitamín E (Tokoferol) je silný antioxidant, ktorý pomáha chrániť pred voľnými radikálmi
a pôsobením okolia. Aj keď sa obvykle vyskytuje v pokožke prirodzene, môže ho byť nedostatok z dôvodu vystavenia pleti vplyvom okolia. Ide o prísadu, ktorá sa hojne využíva v širokom spektre produktov pleťovej kozmetiky.  

Jedlá sóda 

Roztok jedlej sódy je tradičná prírodná metóda na upokojenie a čistenie suchej pokožky
a na podporu príjemného pocitu.

Kyselina citrónová 

Kyselina citrónová sa používa v základoch kozmetických zmesí ako antioxidant. Má podobne blahodarné účinky ako exfolianty, ale je šetrnejšia k pokožke. 

Hydrogénovaný repkový olej 

Hydrogénovaný repkový olej sa spracováva do podoby drobných voskových kvapiek, ktoré poskytujú pokožke exfoliáciu a pomáhajú pri obnove buniek. 

Ryžový škrob (Oryza sativa) 

Jemný biely púder, ktorý sa v kozmetických produktoch často využíva pre svoje vysoko absorpčné vlastnosti. 

Olivový olej (Olea Europea)

Olivový olej (olea europea) je prírodný zvláčňovač bohatý na živiny, ktorý upokojuje a hydratuje pleť. Okrem toho poskytuje pokožke ochranu pred škodlivými voľnými radikálmi v podobe antioxidantov.  

Sezamový olej (Sesamum indicum)

Upokojujúci olej (Sesamum indicum) získavaný zo semien tropického sezamu je obľúbenou voľbou pre telovú, vlasovú, pleťovú i inú kozmetiku. Pôsobí ako kondicionér na pleť; pomáha pleti výživou a hydratáciou. Je bohatý na vitamíny, minerály a esenciálne mastné kyseliny, ktoré v tejto kombinácii pôsobia antioxidačne a pomáhajú chrániť a podporovať prirodzenú lipidovú vrstvu pleti. 

Skvalán

Skvalán je hydrogénovaná forma skvalénu, ktorá sa v zložení stabilizuje. Skvalén a skvalán sú prírodné zvláčňujúce prostriedky, ktoré sa získavajú z rastlín a naše výrobky obsahujú skvalán. Je to výborná hydratačná látka, ktorá pomáha posilňovať prirodzenú ochrannú vrstvu pleti a redukuje jej suchosť. Je známa pre svoju ľahkú, zamatovú štruktúru a vďaka nej sa ľahko vstrebáva do pokožky. V skutočnosti sa oleje, ktoré sú prirodzene obsiahnuté v pokožke, čiastočne skladajú práve zo skvalánu, a preto sa skvalán tak skvelo dopĺňa s pleťou. Pomáha znižovať hydratačné straty a zanecháva pleť jemnú a pružnú. 

Olej zo sladkých mandlí (Prunus amygdalus dulcis) 

Prírodný zvlhčujúci olej zo sladkých mandlí (Prunus amygdalus dulcis) sa získava z mandľových semien. Je známy svojimi zjemňujúcimi, upokojujúcimi a vyhladzujúcimi účinkami. Je bohatý na nesaturované tuky a esenciálne mastné kyseliny, ktoré pomáhajú pri hydratácii pleti a úľave od suchosti. 

Vitamín E (Tokoferol)

Vitamín E (Tokoferol) je silný antioxidant, ktorý pomáha chrániť pred voľnými radikálmi a pôsobením okolia. Napriek tomu, že sa obvykle vyskytuje v pokožke prirodzene, môže ho byť nedostatok z dôvodu vystavenia pleti okolitým vplyvom. Ide o prísadu, ktorá sa hojne využíva v širokom spektre produktov pleťovej kozmetiky. 

Včelí vosk

Obľúbená prísada starostlivosti o pleť a kozmetických produktov, včelí vosk, je vynikajúci prostriedok na podporu ochrannej vrstvy pokožky. Pomáha udržiavať jej hydratáciu a zanecháva pocit hebkosti. 

Kandelilový vosk

Dôležitou súčasťou každodennej starostlivosti o pleť je hydratácia. Kandelilový vosk má ochranné účinky, ktoré pomáhajú pleti brániť strate hydratácie.  

Karnaubský vosk (Copernicia cerifera)

Karnaubský vosk (Copernicia cerifera) má upokojujúce účinky a pomáha dosiahnuť pocit jemnej a hydratovanej pleti.
Ako definujeme prírodné získavané ingrediencie
Prírodná kozmetika nie je regulovaná žiadnou vládnou vyhláškou, spoločnosť Mary Kay teda definuje svoju líniu Mary Kay Naturally™ tak, že jej produkty obsahujú najmenej 90 % ingrediencií, ktoré sú získané z prírodných zdrojov. Tento pomer je nastavený v súlade so štandardmi nezávislej tretej strany — v súčasnosti ide o štandardy spoločnosti COSMOS. Prírodné zdroje zahŕňajú vodu, rastliny, minerály, ingrediencie minerálneho pôvodu a iné poľnohospodárske produkty. Všetky zvyšné ingrediencie sú použité na lepšie spojenie prípravkov a efektívny čas spotreby. Na zadnom obale každého výrobku je k dispozícii celé zloženie a presný pomer prírodne získaných prísad. Všetky produkty línie Mary Kay Naturally™ sú navyše bez parabénov, ftalátov, syntetických prísad a sulfátov SLS/SLES. Niektoré z produktov môžu byť vytvorené bez ďalších vybraných prísad. Viac o štandardoch spoločnosti COSMOS sa dozviete na 
https://www.cosmos-standard.org/about-the-cosmos-standard
 
 
Zloženie produktov
Vieme, že je pre vás veľmi dôležité poznať zloženie našich výrobkov a všetky ingrediencie. Nová línia Mary Kay Naturally™ obsahuje 0 % parabénov, ftalátov, syntetických vôní, umelých farbív a sulfátov SLS/SLES. Čistiaci krém, púdrový peeling, výživný olej a hydratačný balzam obsahujú až 0 % silikónov, minerálnych olejov i iných genetických upravených zložiek.

Certifikácia nezávislou spoločnosťou
Jedným z cieľov certifikácie je ubezpečiť zákazníka prostredníctvom uznávanej nezávislej spoločnosti. Preto je každý jednotlivý produkt rlínie Mary Kay Naturally™ certifikovaný nezávislou spoločnosťou ako prírodný, a to podľa príslušných štandardov. Pre základnú líniu sme vybrali spoločnosť COSMOS Natural, ktorá vlastní certifikát EcoCert. Medzi kritériá certifikácie patrí tiež rešpekt k prírode a transparentnosť voči zákazníkom. Hodnotí sa všetko od zdrojov a spracovania ingrediencií až po vyrobenie a balenie produktu. Viac informácií o štandarde spoločnosti COSMOS nájdete na https://www.cosmos-standard.org/about-the-cosmos-standard  

Cosmos Natural
Balenie zodpovedné k prírode 

Všetky naše balenia spĺňajú zadané štandardy, ktoré zaručujú rešpekt k prírode. Naše kartóny sú recyklované a vyrobené zo 100 % využitého materiálu. Vďaka tomu spĺňajú podmienky certifikácie Forest Stewardship Council†.

https://us.fsc.org/en-us 


†Organizácia Forest Stewardship Council (FCS) sa venuje podpore celosvetovej udržateľnosti lesného hospodárstva. 

Papier a tlačové produkty certifikované organizáciou FSC prispievajú k udržateľnosti, zodpovednému riadeniu a výhodám na úrovni komunít pre zamestnancov v lesnom hospodárstve. 


Päť vecí, ktoré treba vedieť o prírodnej starostlivosti o pleť

Povedzme si to na rovinu, orientovať sa v tom, čo znamená prírodná starostlivosť o pleť, môže byť dosť náročné: Je šetrnejšie než chemické alebo syntetické zloženie? Je nejaký rozdiel medzi prírodným a organickým? Je naozaj také výhodné? Už tak je dosť ťažké vybrať si z toľkých ponúkaných výrobkov starostlivosti o pleť – najrôznejšie druhy čistiacich prípravkov, krémov a pod. Okrem toho musíte poznať svoj typ pleti – mastná, zmiešaná alebo suchá, či dokonca citlivá. A k tomu všetkému sa ešte musíte rozhodnúť, či sa vydáte prírodnou cestou na rozdiel od niečoho iného, keď si navyše ani nie ste istí, čo to vlastne znamená? Dokáže to unaviť! 

Ale žiadny stres! Máme pre vás 5 bodov, ktoré stačia na to, aby ste sa zorientovali v množstve informácií – často bohužiaľ dezinformácií – ktoré nájdete na internete.  

1. Neexistuje žiadna oficiálna a vládnymi orgánmi stanovená definícia prírodnej kozmetiky. Tým pádom si jednotlivé kozmetické značky môžu vytvoriť vlastnú definíciu, prípadne používať tento pojem pomerne vágne a nechať na vás, aby ste si doplnili, čo si pod prírodnou kozmetikou máte predstaviť. (Skutočne?!) Nestrácajte čas dumaním. Naša spoločnosť definuje líniu Mary Kay Naturally™ tak, že všetky  jej produkty obsahujú najmenej 90 % ingrediencií získaných z prírodných zdrojov a spracovaných v súlade so štandardmi nezávislej spoločnosti — v súčasnosti ide o štandard spoločnosti COSMOS. Medzi prírodné zdroje sa radí voda, rastliny, minerály, prísady minerálneho pôvodu a iné poľnohospodárske plodiny. 

2. Prírodná i tzv. chemická pleťová kozmetika môže byť bezpečná. To môže pekne zamotať hlavu. V skutočnosti je chemické všetko – dokonca aj voda (pomôcka: H2O). Mnohí zamieňajú slovo „chemický“ so slovom „toxický“, prípadne opak slova prírodný, ale to nie je úplne presné. Bez chémie nenájdete v podstate vôbec nič. Všetko, čo nie je prírodné, je totiž syntetické – to však neznamená toxické či nebezpečné. Podobne ani všetko prírodné nemusí prinášať úžitok. Brečtan je rastlina a je prírodný, ale ako súčasť starostlivosti o pleť by ste ho určite nepoužívali. Veľa ľudí trpí napríklad alergiami na orechy. Existuje množstvo príkladov, ktoré ilustrujú, že niečo prírodné má úplne opačný efekt. Dôležité je vedieť, že prísady, ktoré výrobky obsahujú, sú riadne testované a overené na základe dôveryhodných vedeckých dát.

3. Organické nie je synonymom prírodného. Majú samozrejme mnoho spoločného, napríklad ani pre jeden z týchto pojmov neexistujú oficiálne stanovené definície z hľadiska kozmetických produktov. Preto je nutné znovu zdôrazniť, čo spoločnosť mieni pojmom „organický“. Všeobecne platia prísnejšie pravidlá označovania prísady ako organickej podľa toho, ako sa pestuje a spracúva. Stále to však neznamená, že by takáto ingrediencia bola bezpečnejšia než ostatné.

4. Označením „Bez…“ (napr. Bez parabénov) sa vyvolávajú chybné domnienky. Tento bod je dôležitý! Bez parabénov, bez alkoholu, bez tohto a bez tamtoho sa pomerne masovo rozšírilo. Mnohé z týchto ingrediencií preto získali zlú povesť. Občas je to spôsobené určitým druhom ingrediencie alebo nepresnou informáciou vytrhnutou z kontextu. Je to rovnaké, ako keď niekto vyhlási, že sacharidy sú pre nás zlé. Mali by sa samozrejme konzumovať v zdravej miere, ale rozhodne si nezaslúžia úplne vyradiť z jedálneho lístka. Hľadajte teda informácie na základe doložených faktov, a nie podľa toho, čo zistíte len z počutia. Naša spoločnosť sa riadi heslom: ,,Pokiaľ nedokážeme overiť bezchybnosť ingrediencií nepoužijeme ich.“ Je to jednoduché. 

5. Prírodné produkty môžu mať vysokú kvalitu a skvelé výhody. Niektorí sa domnievajú, že by sa mali predávať nejaké alternatívy k prírodným produktom. Dokonca si myslia, že prírodný produkt nebude fungovať rovnako dobre ako každý iný a že ani tak dlho nevydrží. Nežijeme však v čase, kedy by sme museli chodiť pre čerstvú zeleninu na farmársky trh a miešať si vlastnú kozmetiku doma, pretože neexistujú žiadne iné prirodzené možnosti. Ponuka i zloženie kozmetických výrobkov sa odvtedy výrazne posunuli a zlepšili. Preto môžete očakávať vysoko kvalitné prírodné produkty na čistenie, hydratáciu alebo inú starostlivosť o pleť , ktoré prinesú skvelé výsledky.

Teraz, keď ste sa dozvedeli viac o prírodnej starostlivosti o pleť, poďme si niečo povedať o konkrétnych kritériách, ktoré možno sledujete pri výbere kozmetiky. 

Certifikácia. Spoločnosti by síce mali definovať, čo pre ne znamená prírodný alebo prírodne získaný, niektoré z nich však robia krok naviac a nechajú si produkty certifikovať ako prírodné. Existuje mnoho firiem, ktoré certifikácie poskytujú a väčšinou majú svoje vlastné zavedené štandardy. Preto sa môžu vzájomne líšiť pri špecifikácii toho, čo sa certifikuje ako „prírodné“. Certifikát napriek tomu poskytuje určitú mieru istoty, že nezávislá spoločnosť zaviedla isté štandardy kvality a hodnotí produkt a procesy podľa ich dodržiavania. Pre našu východiskovú ponuku prírodnej starostlivosti o pleť Mary Kay Naturally™ si naša spoločnosť zvolila nezávislú spoločnosť COSMOS Natural s certifikáciu EcoCert. Viac informácií o štandardoch COSMOS nájdete na stránkach https://www.cosmos-standard.org/about-the-cosmos-standard

Prísady. Príroda je bohatá na rôzne ingrediencie, ale ktoré z nich si vybrať? Najskôr treba zvoliť produkt podľa toho, čo od neho požadujete. Nie je nutné, aby všetka vaša kozmetika obsahovala to isté ovocie alebo rastlinu. Oveľa dôležitejšie je, čo v zložení produktu podporuje jeho najväčšie výhody.  

Koniec koncov, obsah odličovača alebo čistiaceho prípravku sa určite líši od požadovanej funkcie hydratačného krému na pleť. Aj olej môže vďaka svojmu zloženiu pôsobiť hydratačne, ale iným spôsobom než napríklad krém či emulzia. To znamená nekonečné množstvo možností, a tým pádom aj viac zábavy!

Záväzok chrániť prostredie a spoločnosť. Prírodné často znamená snahu nakupovať u spoločnosti, ktorá je zodpovedná. Samozrejme, v dnešnej dobe vyžaduje zodpovednosť čím ďalej tým viac zákazníkov prakticky od každej spoločnosti, ktorá predáva akýkoľvek produkt. V rámci nášho programu Ružová mení životySM  podporujeme ženy, zmenu života, staráme sa o planétu a inšpirujeme ostatných. A čo môže byť lepšie než mať k dispozícii skvelé prírodné produkty od spoločnosti, ktorá sama dané hodnoty reflektuje! 

Pamätajte: Bez ohľadu na to, či si vyberiete čistiaci krém, hydratačnú starostlivosť alebo akýkoľvek iný pleťový produkt, reflektujete tým svoju vlastnú vnútornú krásu! A rozhodne si to zaslúžite. Užite si to!