Možno ste prechádzali sociálne siete a videli ste vizážistku, ako vytvára svoju verziu vzhľadu cut crease, alebo ste si spomenuli na ikony tohto vzhľadu zo 60. rokov, akými boli napríklad Twiggy alebo Donyale Luna. Bez ohľadu na to, kde ste tento vzhľad videli, zvládnutie tejto techniky sa vám môže hodiť pre každodenné líčenie aj pre špeciálne večerné príležitosti.

Prinášame podrobný návod, ako vytvoriť cut crease v dvoch štýloch: jemnejší cut crease pre každý deň a výrazný glam vzhľad pre špeciálne udalosti. 


cutcrease_model1_sk

Čo je to vlastne „cut crease“? 

Než sa pozrieme, ako na to, možno vám napadne otázka, čo presne je cut crease? Táto technika používa dva kontrastné odtiene očných tieňov alebo očnej linky na vytvorenie ostrej kontúry v záhybe očného viečka. Tá pridá očiam hĺbku a ďalšou kontúrou na okraji viečka dosiahnete výraznejší a dramatickejší pohľad. 
cutecrease_model2sk

Pre aké tvary očí sa toto líčenie najlepšie hodí?

Toto líčenie sa dá použiť pri očiach akéhokoľvek tvaru! Pokiaľ však máte menšie alebo zapadnuté oči, môže pre vás byť cut crease extra prospešný, pretože vytvára ilúziu hĺbky, ktorá opticky dodáva vzhľad väčších očí. 

AKO IDENTIFIKOVAŤ OČNÝ ZÁHYB: 

rozdelovac

step11.
Pozrite sa do zrkadla v úrovni očí.

step22.
Nájdite ryhu, ktorá sa nachádza medzi horným očným viečkom a pod nadočnicovým oblúkom.

step33.
Tak jednoduché to je! Toto je línia, podľa ktorej sa budete orientovať pri jednotlivých krokoch pri vytváraní vzhľadu.

what-you-need-sk

ČO BUDETE POTREBOVAŤ: 

Fixačný krém na očný mejkap:
Vyberte si Fixačný krém na očný mejkap alebo korektor Korektor Perfecting Concealer.

Očné tiene:
Jeden svetlý a jeden tmavý odtieň podľa tónu vašej pleti z ponuky Mary Kay® Chromafusion Očných tieňov.
(Vhodné odtiene podľa tónu pleti sú uvedené nižšie)

Pomôcky: 
Štetec na tieňovanie očí
Štetec na očné tiene 
Štetec na krémové líčenie 

Voliteľné:
Použitie svetlejšieho alebo tmavšieho odtieňa podkladu alebo korektoru. 
Pokiaľ chcete nahradiť očné tiene pre tento vzhľad, odporúčame Korektor Perfecting Concealer alebo TimeWise® Matná podkladová báza 3D.
cut-crease-everyday

VZHĽAD:
Cut Crease na každý deň

rozdelovac


1. PRIPRAVTE OČI
Použite Fixačný krém na očný mejkap alebo korektor Korektor Perfecting Concealer vo svetlejšom odtieni, ako je tón vašej pleti, aby ste si oči pripravili na vytvorenie vzhľadu. Použitie fixačného krému pomôže, aby očné tiene lepšie priľnuli na viečko a zostali na svojom mieste. 

2. IDENTIFIKUJTE & DEFINUJTE 
Identifikujte záhyb očného viečka a potom naneste strednú farbu z Mary Kay® Chromafusion Očných tieňov do záhybu očného viečka, aby ste vytvorili základnú líniu záhybu. Pre presnú aplikáciu použite Štetec na tieňovanie očí.
• Slonovinová: Hazelnut alebo Cashmere Haze 
• Béžová: Mahogany alebo Shadow 
• Bronzová: Espresso alebo Onyx

3. VYTVORTE KONTRAST 
Naneste svetlejší odtieň z Mary Kay® Chromafusion Očných tieňov alebo Korektor Perfecting Concealer, ktorý je svetlejší než váš odtieň pleti, na očné viečko až k línii jeho záhybu. 
Pre presnú aplikáciu použite Štetec na krémové líčenie
• Slonovinová: Dusty Rose, Soft Heather alebo Biscotti 
• Béžová: Hazelnut alebo Mahogany 
• Bronzová: Sweet Plum alebo Espresso 

4. VYTVORTE TIEŇOVANIE 
Pre nenápadný každodenný cut crease ľahko rozmažte líniu záhybu zmiešaním obidvoch odtieňov pomocou Štetca na tieňovanie očí.

5. PRIDAJTE OČNÉ LINKY A RIASY 
Naneste očné linky na hornú líniu rias. Použite Vodoodolné tekuté očné linky farby Intense Black pre presné nanášanie. Odporúčame Lash Love™ Predlžujúcu maskaru alebo Lash Love Fanorama™ Maskaru, aby riasy získali predĺžený vzhľad.
what-you-need

Cut Crease pre mimoriadné udalosti

rozdelovac

1. PRIPRAVTE OČI
Použite Fixačný krém na očný mejkap, aby ste si oči pripravili na vytvorenie vzhľadu. Keiko odporúča pridať vrstvu Hodvábneho púdra, aby ste si stanovili základnú farbu, než prejdete na ďalšie kroky.

2. IDENTIFIKUJTE & DEFINUJTE 
Identifikujte záhyb očného viečka a potom naneste stredný odtieň očných tieňov do záhybu očného viečka, aby ste vytvorili základnú líniu záhybu. Pre presnú aplikáciu použite Štetec na tieňovanie očí.
• Slonovinová: Cashmere Haze 
• Béžová: Mahogany 
• Bronzová: Espresso

3. ZVÝRAZNITE „HRANICU“
Nad líniou záhybu navrstvite tmavšie očné tiene alebo očné linky, aby ste podtrhli líniu záhybu.
• Slonovinová: Hazelnut 
• Béžová: Shadow 
• Bronzová: Onyx

4. VYTVORTE KONTRAST 
Naneste svetlejší odtieň očných tieňov alebo korektor svetlejší než váš odtieň pleti na očné viečko až k línii jeho záhybu. Pre presnú aplikáciu použite Štetec na krémové líčenie.
• Slonovinová: Dusty Rose, Soft Heather alebo Biscotti 
• Béžová: Hazelnut
• Bronzová: Sweet Plum 

5. PRIDAJTE OČNÉ LINKY A RIASY 
Naneste očné linky na hornej línii rias a zahnite ich smerom hore, aby ste vytvorili predĺžený okrídlený vzhľad. Použite Vodoodolné tekuté očné linky farby Intense Black pre presnú aplikáciu. Odporúčame buď Lash Love™ Predlžujúcu maskaru Black alebo Lash Love™ Fanorama Maskaru, aby riasy získali predĺžený vzhľad.

Tip: Pridajte trochu farby! 

Pridajte farebnosť do vášho cut crease a použite akúkoľvek tmavšiu farbu na líniu záhybu a doplňte ju akýmkoľvek svetlejším matným alebo trblietavým odtieňom na očnom viečku.


Ako líčenie upraviť pre zapadnuté alebo malé oči
rozdelovac

Aby sme dosiahli tento vzhľad aj na zapadnutých alebo malých očiach, vytvorte „falošný“ záhyb nad prirodzeným záhybom, aby sme vytvorili ilúziu väčších očí so zdvihnutými viečkami. Falošná ryha na zapadnutých očiach sa nachádza medzi horným očným viečkom a pod nadočnicovým oblúkom. Odporúčame použiť svetlejší odtieň korektoru alebo farebný očný tieň na stred očného viečka až k línii ohybu pre dosiahnutie väčšieho rozmeru. 


Je možné použiť podkladové alebo korekčné produkty na vytvorenie cut crease?
rozdelovac 

Ano! Je možné použiť podkladové bázy a korektory na vytvorenie jednoduchého cut crease. Použite svetlejší a tmavší odtieň, než je tón vašej pleti. Dáte tak svojim očným viečkam hĺbku a rozmer.


Vaše odborníčky na cut crease 
rozdelovac

Spojte sa so svojou nezávislou kozmetickou poradkyňou a získajte osobné odporúčania, ako s istotou vytvoriť líčenie cut crease! 


Produkty a pomôcky na vytvorenie vzhľadu cut crease: