Ako aplikovať rúžExistuje snáď niečo iné, čo by nám viac zlepšilo náladu než krásny farebný akcent vytvorený rúžom na perách? Je odpoveďou (takmer) na všetko. Máte zamračený deň? S červeným perami bude svet hneď krajší. Nechce sa vám nanášať celý mejkap? Aplikujte na pery trochu ružového lesku a o minútku budete vyzerať (a cítiť sa) lepšie.

Aj keď sa môžeme s čistým svedomím podpísať pod to, že rúž má moc zmeniť život, vieme tiež, že nikdy neuškodí rada, ako si napríklad správne vybrať odtieň rúžu pre daný tón pleti, ako rúž naniesť, aby líčenie pier vydržalo po celý deň, a ako rúž aplikovať na zvýraznenie tvaru pier a vytvorenie čo najprirodzenejšieho – alebo odvážneho – efektu. a

 
Kolekcia Mary Kay Saténové pery vyfotografovaná v pestovanej ruke afroamerickej modelky s ružovou manikúrou pred pozadím v dvoch odtieňoch ružovej.

Tip č. 1: Kúzlo spočíva v príprave.

Tajomstvom dosiahnutia hladkého a bezchybného nanesenia farby na pery sú starostlivo pripravené pery. Inými slovami, hydratujte ich, zjemňujte a odstraňujte odumretú kožuNajprv na pery zľahka použite peeling, aby ste odstránili odumreté kožné bunky, potom ich ošetrite hydratujúcim a zjemňujúcim balzamom na pery. Možno sa pýtate, či je to skutočne nutné, ale verte nám: nechcete predsa, aby sa vám na perách tvorili hrudky rúžu a zvýraznila sa odlupujúca koža. (Len si predstavte, ako by vyzerala takáto reklama!) 

Poznámka: Ak máte pravidelne pocit suchých a popraskaných pier, môže ísť o známku dehydratácie, pite teda dostatok vody, najmä ak máte v obľube kávu či čaj.

Pery ošetrené peelingom a vyhladené sú pripravené na rúž. Ak aplikujete rúž priamo, najprv pery osušte obrúskom alebo obrúskom pohlcujúcim mastnotu, aby ste odstránili nadbytočný balzam, po ktorom by rúž mohol kĺzať.   

Červený rúž Mary Kay vyfotografovaný s uzáverom položeným na ružovom pozadí vedľa ukážky farby na pery.

Tip č. 2: Nebojte sa odvážneho líčenia pier.

Nič viac nevypovedá o tom, že to myslíte vážne, než odvážne nalíčené červené pery. Ak chcete, aby líčenie bolo čo najpresnejšie a dlho vydržalo, začnite orámovaním a vyplnením pier kontúrovacou ceruzkou na pery, ktorej odtieň ladí s rúžom. Pery tak dostanú tvar a okrem toho vrstvu farby, čo vám pomôže predísť v priebehu dňa obávanému efektu, keď sa rúž uprostred pier zmaže pri jedle, pití a rozprávaní.

Začnite uprostred hornej pery a pokračujte okolo celého jej obrysu, potom orámujte spodnú peru: začnite v strede a pokračujte ku kútikom. Nesnažte sa pery príliš „zdôrazňovať“, aby vyzerali plnšie. Môžete (a mali by ste) sa cítiť sebavedomo, aj keď len podčiarknete ich prirodzený tvar. 

Potom naneste rúž. Ak dávate prednosť matnému vzhľadu, vyberte si zloženie s vysokým obsahom pigmentu a upokojujúcimi prísadami, ktoré bránia vysychaniu pier. Rúž nanášajte priamo z tubičky, začnite uprostred hornej pery a pokračujte do strán.

Svetlé tóny pleti: Ak máte veľmi svetlú pleť, hľadajte doplňujúce sa odtiene červené s modrým podtónom.
Béžové až bronzové tóny pleti: Ak máte pleť o niečo tmavšiu až bronzovú, vyberajte si teplejšie červené odtiene s náznakom oranžovej.
• Tóny pleti odtieňa tmavého bronzu: Na tmavých tónoch pleti vyzerajú nádherne odtiene tehlovo červenej a burgundy.

Ak máte rada jemnejšie zakončenie, prstami alebo štetcom na pery poklepte na pery, aby sa farba ľahko rozotrela. Výsledkom je pekný, menej formálny vzhľad.
 
Otvorená tubička korektora Mary Kay Perfecting Concealer vyfotografovaná spoločne s aplikátorom a ukážkou produktu pred pozadím v dvoch odtieňoch ružovej.

Tip č. 3: Presne vykreslené pery s líčením, ktoré vydrží.

V záujme vysokej presnosti líčenia a stálosti rúžu siahnite po korektore zodpovedajúcom tónu vašej pleti a naneste ho pozdĺž línie pier. Tvar pier sa tak presne vykreslí a predíde sa možnému rozpíjaniu farby.

Aby ste líčenie zafixovali, oddeľte od seba vrstvy papierového obrúska, až vám zostane len jedna. Pridržte ju na perách a naneste cez ňu transparentný púder. Je to jednoduchý krok, ktorý pomôže zafixovať na perách farbu.

Tip č. 4: Nájdite si ten najlepší odtieň „nude“.

Ak dávate prednosť menej nápadnému líčeniu, siahnite po odtieni nude. Najdôležitejšia pre perfektné líčenie pier odtieňa nude je opäť dobrá hydratácia pier (tieto odtiene rúžu môžu na pohľad zvýrazniť suchosť pier a vytvoriť kriedovitý efekt) a nájdenie perfektného odtieňa ladiaceho s vašou pleťou.

Svetlé tóny pleti: Na svetlej pleti zvlášť dobre vyzerajú odtiene nude s jemným dotykom ružovej
Béžové až bronzové tóny pleti: Ak je vaša pleť o niečo tmavšia až bronzová, vyskúšajte karamelové odtiene.
Tóny pleti odtieňa tmavého bronzu: Lichotivé sú sýte kakaové odtiene

Rovnako ako pri odvážnom líčení začnite kontúrovacou ceruzkou na pery, ktorá odtieňom zodpovedá rúžu, kontúrovacia ceruzka totiž farbu dobre usadí. Trikom pri odtieňoch nude je použiť ľahko rozjasňujúce zloženie, ktoré zaistí, že farba bude vyzerať sviežo a pomôže zachovať hydratáciu pier.  

Tip č. 5: Keď neviete, vyberajte odtieň, ktorý pristane všetkým.

Ak pri hľadaní najlepšieho odtieňa pre svoju pleť nechcete hádať alebo ak kupujete rúž pre kamarátku alebo niekoho z rodiny, siahnite po sýtom odtieni berry. Tieto nádherné odtiene pristanú takmer každému a bonusom je, že vďaka modrému základu vyzerajú zuby pri nalíčení takýmto rúžom belšie. Paráda!

Môžete ho doplniť o kontúrovaciu ceruzku na pery odtieňa berry alebo ak si vyberiete niektorý z odvážnych odtieňov a chcete ho trošku zmierniť, o kontúrovaciu ceruzku odtieňa nude. Farba sa tak trochu zjemní, ale vy neprídete o výhodu podkladovej vrstvy, ktorá pomôže rúžu, aby sa nezmazával a krásne vyplnil pery tak, ako si želáme.

Tip č. 6: Lesk na pery, ktorý vydrží.

Milé dámy s leskom, vieme o vás! A úplne vám rozumieme – pekný lesk na pery, ktorý pery nezlepí, im nielen dodá šťavnatý vzhľad, ale aj vám toho odpustí viac než rúž, máte teda viac možností pri výbere odtieňov i techník. A pri nanášaní nepotrebujete zrkadielko.

Lesk vyzerá skvelo sám osebe, ale úžasne tiež doplní rúž, ak mu chcete dodať ďalšiu dimenziu. Stačí naniesť trochu lesku do stredu pier a pery potom stlačiť k sebe pre elegantný tvar, alebo naniesť na celé pery a dodať lesk ich farbe.